Трави як ліки

«Медицина є мистецтво наслідувати цілющому впливу природи», — справедливо підмітив ще Гіппократ, який застосовував більше двохсот трав для лікування людей. Авіценна знав більше 900 цілющих трав і розповів про них і про методи їх використання в трактаті «Канон лікарської науки». На превеликий жаль, далеко не всі відомі древні рецепти дійшли до наших днів.

lekarstvennye-rasteniya-i-travyТа й саме траволікування перестало бути безпечним — грунт, вода, рослини накопичують шкідливі речовини, яких природа не знала раніше — пестициди, гербіциди, солі важких металів і радіонукліди… А накопичуючи в собі шкідливі для людини речовини, рослини одночасно виробляють і протиотруту, яка для людини може виявитися справжньою отрутою. Ми не можемо чекати милостей від природи після того, що ми з нею зробили. Сумний жарт, чи не так? На щастя, сьогодні багато виробників роблять на основі натуральних трав, вирощених за особливою технологією, БАДи.

Самостійний збір трав допустимий тільки для досвідчених травників, які добре знають місцевість, і розбираються в травах, в часі і правилах їх збору, які вміють правильно їх сушити і зберігати. Дуже важливо враховувати і сонячний цикл, і фазу Місяця. Справжній травник володіє інформацією, що передається з покоління в покоління, особливою ​​інтуїцією і особливим даром. Якщо ви невпевнені у свіх силах, краще віддати перевагу біологічно активним добавкам. Кожна з них має свій спектр діяльності.

Лікуємося травами

Як варіант, можна купувати трави, трав’яні збори і трав’яні чаї в аптеці. Ставитися до лікарських рослин потрібно як до ліків. Їх застосовують за показаннями, дотримуючись зазначених на упаковці або в рецепті доз, точно виконуючи правила приготування.

Навіть простий відвар шипшини може не принести користі, якщо плоди будуть пересушені, недостатньо подрібнені або якщо вони довго кип’ятилися. Кращий спосіб приготування цього вітамінного напою — ретельно подрібнити шипшину, висипати її в термос з широким горлом (дотримуватися пропорції, зазначеної на упаковці) і залити окропом. Через кілька годин ви отримаєте смачний і багатий вітаміном С напій, дуже корисний для підтримки життєвого тонусу.

Потрібно сказати, що трави, також як і БАДи, які можна купити в спеціалізованих магазинах діють повільно і м’яко, тому ефект не відразу помітний. Наберіться терпіння — якщо вже почали терапію, пройдіть курс повністю, не чекаючи миттєвого результату! А результат обов’язково буде, просто в це потрібно вірити.