Тонометр для вимірювання тиску: як вибрати?

З кожним днем піклуватися про своє здоров’я стає все більш модно. Люди читають відповідну літературу, відвідують спортзали, а так само купують обладнання для контролю стану свого організму. Одним з таких пристроїв є тонометр для вимірювання тиску. Про те, які вони бувають і як правильно зробити вибір ми й розповімо.

0fe9d6ca1a5fe1c9f242a15efd8983f6Механічні (мембранні)

Механічні тонометри відрізняються винятковою точністю, простотою конструкції і надійністю. Основною їх перевагою є невисока вартість. Однак такими приладами можуть користуватися тільки медпрацівники і люди, що володіють відповідними навичками. Та й до того ж ними не дуже зручно користуватися в разі вимірювання тиску самому собі.

Електронні

Електронні автоматические тонометры більш прості в освоєнні, ніж механічні. Для їх використання досить уважно вивчити інструкцію. Такі тонометри автоматично визначають артеріальний тиск і на відміну від мембранних мають ряд додаткових функцій, кількість яких залежить від моделі та вартості.

Наприклад, найбільш поширеною додатковою функцією є запам’ятовування результатів останніх вимірювань. Це дозволяє контролювати зміну тиску за останній період часу. Так само існують функції швидкої діагностики стану здоров’я і режим роботи для людей, які страждають аритмією.

Електронні тонометри бувають двох типів: автоматичні і напівавтоматичні. Автоматичні мають вбудований компресор, а в напівавтоматичних для нагнітання повітря в манжету використовується гумова груша. В іншому вони ідентичні.

Як вибрати?

При виборі тонометра головне визначитися, ким він буде використовуватися і в яких умовах. Якщо пристрій купується для літньої людини без медичної освіти, то найкращим варіантом буде автоматичний електронний тонометр. Бажано з функцією швидкої діагностики, щоб споживач знав, коли потрібно звернутися за медичною допомогою.

Коли тонометр купується для того хто часто буває в дорозі, то краще придбати портативний варіант з живленням від батарейок. Такий прилад має невеликі розміри через розмір манжети, оскільки він кріпитися не на плече, а на зап’ясті.

Звичайно, при виборі тонометра, дуже важливо приділяти увагу якості збірки. Хоча термін служби таких пристроїв часто залежить від того з яких матеріалів виготовлені комплектуючі. Часто прилад має відмінний товарний вигляд, але невеликий запас міцності. Тому варто купувати тонометри тільки відомих світових виробників, репутація яких підтверджена часом.