Токсикоз під час вагітності

Найчастіше приступ нудоти вранці у жінки дітородного віку є однією з перших ознак вагітності і говорить про те, що вагітність настала. А погане самопочуття є ознакою токсикозу. Причин виникнення токсикозу величезна кількість, тому частіше за все з точністю визначити причини токсикозу неможливо. Відповідно і універсальних ліків для його лікування не існує. Тим не менш полегшити стан жінки можна.

toksikozОтже, розберемося для початку, що таке токсикоз. Вас нудить протягом доби, ви відчуваєте втому і постійно хочеться спати, з’явилося рясне слиновиділення, ворожість до запахів і знизився апетит? Все це вказує на наявність токсикозу, який буває як на початку вагітності, так і в кінці. Токсикоз на початку вагітності зустрічається у багатьох жінок і, як правило, безпечний. Токсикоз наприкінці вагітності дуже небезпечний. Він стає причиною серйозних порушень в організмі як самої жінки, так і самого плоду. Діагностувати токсикоз можна на підставі забору крові і здачі сечі. Гіпертонія є причиною початку токсикозу. Тиск вимірюють при кожному плановому відвідуванні жіночої консультації. Поява набряків, і як наслідок болісна спрага, є тривожним сигналом і говорить про початок токсикозу на пізніх термінах вагітності.

Передбачити, чи ви зіткнетеся з токсикозом, неможливо. До речі, деякі вчені запевняють, що нудота і блювота на початку вагітності навіть корисні і знижують ризик виникнення викидня.

Запобіжні заходи для полегшення свого стану, яких має дотримуватися вагітна жінка:

  • Раціонально і повноцінно харчуйтеся.
  • Прийоми їжі повинні бути частими, але порції повинні бути маленькими.
  • Їжте більше фруктів.
  • Намагайтеся не перевтомлюватися.
  • Щодня виділяйте час на тривалі піші прогулянки. Перебування в задушливому приміщенні протипоказане.
  • Якщо відчуваєте запаморочення, постарайтеся глибоко дихати.
  • Позбутися від нудоти допоможе шматочок лимона. Імбир у вашому раціоні також допоможе впоратися з нудотою.

Якщо нудота і блювота не припиняються, доведеться звернутися до лікаря, щоб він призначив медикаментозне лікування. Зазвичай воно полягає в потужних протиблювотних засобах. Якщо ж і вони не допомагають, доведеться погодитися на госпіталізацію, щоб уникнути зневоднення і зберегти вагітність.