Тиск під час вагітності

При плануванні вагітності або вже під час вагітності, слід знати, що регулярне вимірювання тиску є важливим моментом. Така процедура відбувається буквально на кожному прийомі у лікаря.
ponizhennoe-davlenie-pri-beremennosti-na-rannih-srokah-i-pozdnih-srokah-2Фахівці дають свої рекомендації мамам здійснювати такі виміри щоденно. Точний контроль необхідний тільки тому, що тиск, який постійно змінюється дуже погано впливає як на маму, так і на малюка.

За результатами ваших вимірювань, лікар зможе визначити, наскільки сильно кров тисне на судини. Верхні показники вказують на тиск, коли серце знаходиться в максимальному скороченні, а ось нижні на розслаблення м’яза.

Під час вагітності цілком нормальним буде вважатися тиск на нижній межі 90/60, а на верхній 140/90. В даному випадку враховується і тиск при роботі. Допускаються такі відхилення від норми як на 10% вище або нижче. Приміром, коли до вагітності у вас трималося тиск 120/80, то такі показники, як 130/90 будуть цілком прийнятними.

Дуже часто помічається знижений тиск лише на самих ранніх термінах вагітності. Це може викликати нездужання, запаморочення голови, а також сильний токсикоз.

Досить часто підвищується тиск і на пізніх термінах. Це є причиною того, що у когось може бути пізній токсикоз, а також з’являються набряки.

Що небезпечного у відхиленнях?

 
Саме за допомогою судин плаценти малюк отримує кисень і різні речовини живильного характеру. Також через них проходять всі продукти життєдіяльності плода до мами. Обмін у повній мірі буде проходити тільки тоді, коли тиск буде нормальним.

При зниженні тиску у вагітної, може знизитися надходження речовин по судинах, а ось їх якість стане більш низькою. Таке може сильно вплинути на розвиток плода.

При дуже високому тиску відбувається пошкодження мікросудин і є ризик появи осередків крововиливу. У підсумку все може призвести до того, що плацента відшарується, що є неприпустимим і для дитини, і для мами. Саме з цих причин, дуже важливо постійно вимірювати і стежити за власним тиск. Якщо ж це робити, то не буде ніяких ризиків, пов’язаних з ускладненнями.
Для своєчасного виявлення проблем з тиском, слід придбати собі особистий тонометр. Абсолютно не важливо, чи буде він механічним чи електронним. Прилад дасть точні вимірювання, а прилад електронного типу також покаже і пульс.