Типи темпераменту дитини

Характер людини, як відомо, починає проявлятися ще в дитинстві. Давайте розберемося які існують типи особистості, і ким виросте ваша дитина. Дуже важливо враховувати особливості характеру у вихованні дитини.

1359095661_harakter_posle_6_let (1)У наш час нам відомо чотири типи особистостей:

 

  • Перший тип особистості — «Вчені». Такі діти схильні до навчання та вивчення. Вони будуть прагнути до пізнання, а в майбутньому, захочуть дати знання іншим людям. Вони з дитинства почнуть прагнути до істини, бажаючи щось вивчати, все що їм кажуть нового, вони слухають уважно. З віком така дитина може відчувати великі труднощі, якщо в її голові не зможе вкластися якась концепція, якої дотримуються її батьки. Для таких дітей дуже важливо зрозуміти сенс. Вони будуть стурбовані, якщо чогось не зможуть зрозуміти. Головною рисою такої дитини, а згодом і дорослого, є — чесність. Таку людину неможливо підкупити.
  • Другий тип особистості — «Керівники». У таких дітей з віком з’являється схильність до керівництва, управління, вони намагаються когось захищати, встановлювати свої правила. Вони намагаються за всяку ціну добитися того, щоб життя стало справедливим, правильним. Головною рисою такого характеру є прагнення до справедливості і милосердя. У дитини з цим типом особистості яскраво виражено бажання захистити слабшого. У майбутньому з такої дитини вийде хороший політичний діяч чи мудрий керівник. Якщо з такої дитини намагатися зробити академіка, то її чекають великі труднощі в житті.
  • Третій тип особистості — «Підприємці». Люди цього типу особистості схильні займатися торгівлею і господарською діяльністю. Відмітна риса такого характеру — щедрість одночасно пов’язана з бажанням бути багатим. Також цей характер відрізняється однією особливістю — практичністю. У майбутньому з дитини виросте людина, яка  прагнутиме робити все практично і економно. Таким дітям властива з дитинства любов до обміну, вони люблять щось колекціонувати, брати висоту в якійсь справі.
  • Четвертий тип особистості — «Майстри». Ці діти люблять майструвати, їм подобається робити якусь конкретну і практичну роботу. Вони намагаються все робити своїми руками. Згодом починають займатися улюбленою справою і отримують від цього задоволення. В майбутньому така дитина не матиме особливого бажання займатися управлінням або бізнесом, вона не стане прагнути до глибокого вивчення і великих знань. Основна якість такого характеру — працьовитість.

Головне завдання батьків у вихованні дітей полягає не в тому, щоб навчити дитину розуміти вищу математику або віддати вчитися в найпрестижніший коледж, важливіше буде виявити нахили дитини, які проявляються з дитинства сильніше інших і дати їм максимальний розвиток. Розпізнати риси того чи іншого характеру у своєї дитини і докласти зусиль для розвитку тих чи інших здібностей свого малюка. Якщо дитина не розуміє своїх нахилів, то в підсумку вона не зрозуміє в чому полягає сенс її життя і вона буде займатися якоюсь справою, при цьому не отримуючи задоволення. Такі люди намагаються знайти себе в житті і вони при цьому дуже страждають.

Ваша дитина стане успішною, якщо знайде себе в цьому житті, а ваше завдання, як батьків, допомогти їй в цьому.