Терпіння з однорічною дитиною

Ось уже й рік пролетів. Малюк підріс і тепер йому все цікаво. Його цікавості немає кінця. Найважчим для батьків є навчити дитину не чіпати те, що не можна. Нас дорослих оточують звичні для нас речі, але для дитини це все нове і цікаве, та сама стара ваза, на яку вже давним-давно не звертав ніхто уваги. Як навчить дитину не чіпати дорослі речі?

Rebenok-estМалюк поки не розуміє слова «не можна». У протест батькам можуть виникати істерики. Так маленька дитина показує, що обмежують її свободу і вона проти цього. Однорічна дитина ще не розуміє, що таке заборона в правильному значенні. У малюка немає досвіду, і він ще не знає, що буде якщо не послухатися.

В основному практично всі діти опираються вказівкам батьків і роблять все навпаки. Це вони роблять не спеціально, просто хочуть подивитися на реакцію батьків. Про наслідки вони не замислюються, оскільки ще дуже наївні. Але їх упертості варто позаздрити, вони знову і знову будуть намагатисяи дотягнутися до вази, щоб перевернути її або скинути на підлогу, ігноруючи ваші зауваження. Батьки, не кричіть і не бийте дітей. Наберіться терпіння, і кожен раз перехоплюйте вазу і пояснюйте дитині, чому не можна чіпати руками вазу і тим більше скидати її на підлогу. Говоріть з дитиною дружелюбно і рішуче.

Криком від дитини нічого не доб’єтеся, тільки впевнений і спокійний голос може впливати куди ефективніше, ніж крик. Відволікайте малюка яскравою іграшкою або грою.

Чим більш терпіти ви будете зараз, тим спокійнішими, впевненішими і доброзичливішими буду діти в майбутньому. Якщо йдете з дитиною в магазин, розраховуйте на те, що часу на покупки піде вдвічі більше, не гнівайтесь на дитину, якщо вона пішла до відділу іграшок, а не до відділу продуктів. Можете продовжувати шлях, але повільніше або зупинитися і почекати. Дитина наздожене вас. А грубим наказом про те, щоб нікуди від вас не відходити, досягнете того що розсердите дитину.

Дуже часто діти до року випускають з рук і розкидають речі. Це не спеціально. Для них ці дії нові і цікаві. Не підбирайте речі відразу, малюк сприйме це, як гру і знову буде кидати, і розкидати. Нехай сам за собою збере все, так він зможе зрозуміти, що це не добре.

Проявіть терпіння і за столом, коли дитина почне кидати їжу на підлогу. Спокійно висадіть дитини з-за столу. Не варто її лаяти. Адже кидання їжею для неї новий вид діяльності.

Пам’ятайте, що батьки для дитини — це еталон поведінки і культури. Чим менше ви будете кричати, і сердитися на дитину, тим доброзичливішою вона виросте.