Теплі зимові колготи — є вибір

Звичайно, в ідеалі всім потрібно носити волохати вовняні рейтузи — тоді ніякі холоди не страшні. Але ж хочеться і добре виглядати, тому доведеться пройтися модельним рядом сучасних виробників. Вони використовують найрізноманітніші матеріали, які виглядають красиво та зберігають тепло.

Отже, ідеальними зимовими матеріалами є мікрофібра, бавовна та шерсть — купить теплые колготки можна за посиланням. Поговоримо про кожного з них окремо та про їх поєднання у волокні колгот.

Мікрофібра

Мікрофібра – це особлива синтетична нитка. Якщо звичайна прозора нитка складається з 8 поліамідних ниток, сплетених в одну, то мікрофібр таких ниток від 17 до 52. За рахунок цього колготи стають міцнішими і теплішими. Оскільки волокно мікрофібри більш пухке, воно утримує мікропухирці повітря і захищає від переохолодження. Проте однієї синтетики, навіть мікрофібри, для захисту від російських морозів недостатньо. Необхідний вміст у волокні натуральних матеріалів, наприклад, бавовни.

Бавовна

Бавовна – дуже теплий матеріал. Він також корисний для шкіри, не викликає подразнення. У бавовняних колготах ноги менше пітніють, якщо ви змушені перебувати в приміщенні в зимовому взутті. Нестача бавовни – вона швидко зношується та деформується: витягується на колінах (згадайте класичні дитячі колготи), стирається на мисках та п’ятах. Саме тому його необхідно розбавляти штучним волокном – мікрофіброю. Нещодавно на ринку з’явилися і двошарові колготи: зовні мікрофібра, усередині – бавовна. Це, мабуть, найкращий варіант, якщо вас не непокоїть досить висока ціна.

Вовна

Третій елемент зимових колгот – шерсть. Вона повинна утримуватися у виробах, які ви носитимете у тріскучі морози. Натуральна шерсть – найтепліший матеріал, але має свої недоліки. Наприклад, жінки з ніжною шкірою скаржаться, що вона викликає подразнення. Шерсть дуже швидко, швидше за бавовну, витирається, тому дуже часто у майже нових колгот «просвічують» пальці та миски.

Золота середина

У результаті треба вибирати не ті колготи, в яких вміст шерсті велике, а ті, де збалансований склад волокна: бавовни та шерсті має бути по 40%, решта – синтетика.

Бажано, щоб волокно містило не менше 10% лайкри. Це еластан (синтетичне волокно) особливої якості. Лайкра захищає колготи від деформації, і вони не провисають, не зморщуються навіть після численних прань. Аналогами Lycra (лайкра) є Dorlastan (загальна назва еластану США і Канаді) від Bayer, Spandex. Лайкра також забезпечує легкий масажний ефект, завдяки якому ноги менше втомлюються протягом дня.

Важливі деталі

Колготи мають бути не лише теплими, а й комфортними. Зверніть увагу деякі особливості. Насамперед: чи посилені мисок, підошва та п’ята за допомогою синтетичного волокна? Це необхідно для того, щоб шерсть і бавовна не витерлися в перший день носіння. Чи достатньо плаский шов на колготах? Якщо він буде занадто опуклим, стане помітним.

Ширина гумки має бути близько 4 см, щоб вона не скочувалась і не врізалася в шкіру. Бажано, щоб ластка була викроєна окремо (так міцніше), і з бавовни (там, де особливо необхідні дихаючі та ніжні матеріали).

Визначте і густину колгот. Вона вимірюється в DEN (день), рідше – DTEX (децитекс). Число DEN означає вагу в нитки грамами завдовжки 9 км. 40 DEN означає, що 9000 м нитки колгот важать 40 г. Для зими варто вибирати колготи щільніше: від 100 до 250 DEN. Але майте на увазі, що склад важливіший – щільні синтетичні колготки вас не зігріють.

Не плутати з лікувальними

Деякі колготи мають масажний ефект завдяки особливому плетиву вузликами, які при носінні стимулюють кровообіг. Це корисно для ніг. Проте не варто плутати їх із лікувальними колготами, які борються з варикозом.

Як бачите, вибрати можна і гарні, і корисні для здоров’я колготи. Будьте уважні, читаючи інформацію на упаковці.