Теорія дизайну людини (Human design, HD)

Теорія дизайну людини (Human design, HD) може бути цікава, насамперед, тим, хто вірить у існування зв’язку між датою народження та накресленою долею, зумовленими якостями характеру та багатьом іншим, що змушує нас читати зодіакальні прогнози та інші подібні статті .

На відміну від астрологічних прогнозів, для точного визначення дизайну конкретної людини потрібна точна дата, місце та час її народження, а також ім’я та стать. Тоді на цій основі складається бодіграф, який також називають «карта дизайну людини», «рейв-карта», «персональна карта життєвого призначення» або «персональна карта життєвого шляху».

Це схема, з якою оператор може працювати. «Людський дизайн показує нам нашу енергетичну ДНК. Ідея полягає в тому, що ми всі приходимо в це життя без посібника з експлуатації, а HD дає нам це керівництво, пише Ерін Клер Джонс, автор численних гайдів і тренер. — Це показує нам, наскільки кожен з нас унікальний, особливо те, чи створені ми для прийняття рішень, спілкування, в яких командах ми найкраще працюємо, в чому полягають наші природні сильні сторони, як ми можемо найкраще справлятися з факторами, що відволікають, і багато іншого. Детальніше — тут, здесь, расчет карты, система Дизайн Человека.

Це знання ґрунтується на вашому точному часі, даті та місці народження». Коротше кажучи, у всіх нас дуже специфічний людський дизайн (Джонс стверджує, що існує понад два мільярди типів чи конфігурацій). Знання того, який наш HD, допоможе нам зрозуміти нашу унікальну природу, і якщо ми погодимося з нею, тобто не намагатимемося боротися чи змінити своє істинне Я, то зможемо пройти по життю легше, успішніше, бо краще розумітимемо себе. Це досить новий напрямок, тому іноді його називають «новою астрологією».

Народилося воно в 1987 році, коли засновник людського дизайну Ра Уру Ху (уроджений Алан Краковер) оприлюднив систему після містичної зустрічі з голосом, який підказав їй її ідеї та принципи. (До цього Алан працював шкільним учителем фізики на острові Ібіца). Також його послідовники мають версію, що до ідеї його підштовхнув вибух наднової зірки, синього гіганта в туманності Тарантул, який стався 24 лютого 1987 року з викидом величезної кількості нейтрино, що досягли нашої планети.

Через два роки Ра Уру Ху написав книгу Rave I’Ching, яка є основою, на якій базується сучасний HD. Винятковими авторськими правами на систему мають Ра Уру Ху (нині покійний) та його родина. Стверджується, що Human design поєднує китайську філософію і-цзін, каббалу, індуїстську систему чакр, квантову фізику, біохімію та генетику. Основний філософський посил вчення: чому ми такі різні? Чому те, що здається нормальним одному, викликає нерозуміння, неприйняття і навіть запеклий протест у іншого?

Або один і той самий вплив викликає абсолютно протилежні реакції у різних людей. І як можна розрахувати та зумовити цю різницю? «Дизайн людини необхідний кожному, як уміння рахувати. Будь-яка дитина, незалежно від того, до якої культури вона належить, вчиться рахувати, тому що, якщо ми не вміємо рахувати, ми не можемо оцінювати і не можемо жити в цій навколишній ілюзії – Майє», – писав Ра Уру Ху. У деяких людей є здібності, які їм зовсім не складно застосовувати, вони для них уроджені.

Іншим для тих самих дій потрібно прикладати титанічні зусилля. HD, ймовірно, може скласти персональні рекомендації, що цій людині доступно, а за що навіть не слід братися. По рейв-карті – бодіграфу визначається спочатку один із п’яти типів: хто ви – генератор, проектор, маніфестор, маніфестуючий генератор чи відбивач? (Деякі говорять про чотири типи, крім маніфестуючого генератора).