Телевізор і дитина

Існує думка про те, що телевізор на дітей, особливо на малюків здійснює згубний вплив. Ця думка, мабуть, тільки частково є вірною. Якщо контролювати перегляд телепередач, які дивиться малюк і час, який він проводить біля екрану, то шкоди телевізор не принесе.

Televizor-i-rebenok.-Polza-ili-vredКоли говорять про шкоду телевізора, мають на увазі безперервний тривалий перегляд. Часто батьки дозволяють дитині проводити біля телевізора стільки часу, скільки вона хоче. Це дає можливість татові і мамі займатися своїми справами поки малюк «зайнятий».

Для того щоб не було згубного впливу від телевізора на організм малюка потрібно дотримуватися певних правил.

Дитина повинна дивитися тільки такі передачі, які їй підходять за віком. Не дозволяйте дивитися мультфільми та передачі, де містяться сцени агресії та насильства, самотності, депресії і песимізму, сцени з трагічними подіями. Дитяча психіка, дуже схильна до впливу, такі мультфільми, можуть дати поштовх до розвитку різних фобій. Найкращими для перегляду будуть пізнавальні передачі. Такі програми розширюють кругозір і дають дитині корисні знання.

Варто контролювати час, який дитина проводить біля блакитного екрана. До двох років перегляд телевізор дітям, взагалі, є небажаним. Вся справа у несформованому зорі малюка, перегляд телевізора може вплинути на його гостроту. Під час перегляду мультфільмів малюк напружує свої оченята, щоб краще роздивитися яскраві картинки і з кожним днем навантаження на очі зростатиме. Внаслідок чого у малюка з’явиться зорова перевтома. Також вплив телевізор чинить і на апетит і сон дитини.

У двох — трирічному віці дітям дозволяється дивитися телевізор максимум 30 хвилин. З трьох до семи — сорок — п’ятдесят хвилин, а від семи до дванадцяти не більше двох годин.

Не можна вкладати спати дитини при включеному телевізорі, це погано відіб’ється на сні дитини. Під час перегляду телевізора ввечері кімната повинна бути добре освітлена. Не можна дозволяти дитині вживати перед телевізором їжу, так як вона погано засвоюється в цей час. І ще одне маленьке правило: дитина повинна дивитися телевізор сидячи.

Дотримуючись цих правил, телевізор буде відмінним помічником для вас у вихованні вашого малюка.