Текстиль в оформленні дитячої кімнати

Дитяча кімната — це саме те приміщення, де дитина перебуває більшу частину часу, це простір де вона росте, розвивається. Тому створенню інтер’єру дитячої кімнати необхідно приділити особливу увагу. При оформленні дитячої важливо дотримуватися одного правила- вибирати тільки екологічно безпечні оздоблювальні та текстильні матеріали,.

0ed14648a698f4710cebac732c5e4e2c (1)Все, чого стосується шкіри малюка, має бути тільки натуральним. Адже шкіра у дітей чутлива, і тому синтетичні тканини цілком здатні викликати роздратування. Постільна білизна, ліжкові бортики, пелюшки, подушки повинні бути виготовлені з бавовняних тканин, таких як ситець, бязь, льон. Ці тканини легко перуться і досить зносостійкі.

Бажано при підготовці дитячої до прийому малюка провести заміну шпалер, вибравши для дитячої текстильні шпалери, що володіють чудовими екологічними властивостями.

Вибираючи штори в дитячу кімнату, необхідно врахувати кілька нюансів:

 

  • штори повинні бути виготовлені з натуральних тканин, легко пратися і прасуватися;
  • бажано використовувати подвійні штори, одні щільні, а інші легкі, прозорі. Щільні штори, необхідні для того, щоб затінити кімнату під час денного сну малюка, а легка прозора тюль достатньо пропускає сонячне світло, яке так необхідне для гарного настрою дитини;
  • довжина, форма штор може бути найрізноманітнішою. Тут все залежить від вашої фантазії і матеріальних можливостей. Але і в цьому випадку безпека малюка повинна бути врахована. Це в першу чергу стосується довгих штор, на яких дитина може повиснути.

Тому карниз для таких штор повинен бути добре закріплений, щоб витримати масу дитини, і не звалитися на неї. Оптимальний варіант для дитячої — це укорочені штори або рулонні штори.

Декоративні подушки для дитячої бажано вибрати в формі тварин або з будь-якою аплікацією, малюнком. Такі подушки, звичайно ж, привернуть увагу дитини. А якщо на них нашити великі ґудзики, намистини, стрічки, то такі подушки будуть ще й сприяти формуванню дрібної моторики у малюка.

Колірна гама текстильних виробів в дитячій може бути досить яскравою, але за умови, що загальний тон кімнати виконаний в світлих пастельних тонах. В цьому випадку декоративні текстильні елементи додадуть кімнаті веселість. Однак слід дотримуватися помірності, так як зайва строкатість може стати подразником для чутливої психіки дитини.