Талант у дитини: як знайти його і розвинути?

Кожна людина має від природи певні навички і талант. Але не всі його вміють розпізнавати і тим більше розвивати.

127930_or (1)Так, люди працюють на ненависній роботі, а хоча все життя мріяли співати. Правду кажуть, що щасливі ті, у кого хобі — це робота, яка приносить задоволення. Для того, щоб розкрити талант дитини, потрібно:

 

  • Розвивати інтереси. Коли інтерес малюка буде виявлено, необхідно його розвивати. Але мова йде тільки про особистісні захоплення. Часто буває, що батьки намагаються нав’язати дітям свої нездійснені бажання. Цього не варто робити, адже якщо змушувати дитину займатися не тим, чим їй б хотілося, можна відбити це бажання взагалі.
  • Надати спорядження. Перш ніж віддати малюка в гурток чи на секцію, необхідно придбати весь необхідний інвентар. Не дуже добре буде, якщо ваш син або дочка піде в художню студію, але не зможе малювати через відсутність фарб.
  • Хвалити. Потрібно заохочувати дитину в усіх починаннях. Особливо це стосується моменту, коли дитина стикається з невдачами.
  • Розвивати за допомогою ігор. Можна допомогти дитині виявити свій талант за допомогою комп’ютерних ігор. Наприклад, запропонувати кілька жанрів, скажімо гонки, бійки, спорт, одягалки, розфарбовування, макіяж, догляд за тваринами або людьми і подивитися, що найбільше зацікавить дитину.
  • Виявляти інтерес до справ і захоплень. Потрібно завжди цікавитися починаннями дитина, адже батьки — це головні люди в житті малюка, увага яких є важливою для нього.
  • Не навантажувати. Не варто у віці 5 років віддавати дитину відразу в кілька гуртків. Мозок людини сприймає інформацію поступово, а для маленької людини це буде справжнім стресом.
  • Не порівнювати. Не припустимо порівнювати малюка з іншими дітьми. Не варто говорити, що Коля з 4-А краще малює, а Маша з сусіднього двору вміє обіграти дядю Ваню в шахи. Зате Маша не вміє співати і погано читає. У всіх свої індивідуальні особливості.

Талант — це не бізнес. Якщо дитина провчилася в художній школі 7 років і не стала художником, це не страшно. Не варто їй дорікати, що платили за заняття і купували хороші інструменти. Це досвід, який допомагав дитині розвиватися і обов’язково стане в нагоді в майбутньому.

Діти можуть мати кілька талантів. Часто другий проявляється у старшому віці. Важливо в будь-якому віці допомагати малюкові в розвитку і заохочувати його в цьому. І неважливо коли проявиться талант, гірше, коли його розвитком взагалі не займаються.