Святковий стіл — сервірування та подача перших страв

Чи не головним атрибутом будь-якого святкового дня є стіл, але як ви його накриєте і представите своїм друзям і рідним, залежить виключно від вас. В першу чергу треба подбати, щоб на столі була випрасувана скатертина. Вона може бути білою або будь-якого іншого кольору, але обов’язково покривати поверхню цілком і трохи звисати по сторонам.

94079842_69f8cdf8d03eПрикрашаємо стіл

Прикрасити стіл можна з допомогою якихось цікавих штучок. Це можуть бути красиві свічки або квіти, а також ваза з фруктами. До Нового року можна зробити цікаві вироби з грон горобини і прикрасити їх, наприклад, ватою.

Прикрасити стіл треба правильно, оскільки смачні страви та закуски, а також красиво сервірований стіл – предмети гордості будь-якої господині. Прилади, посуд і келихи краще підбирати в однаковій кольоровій гамі.

Скатертина

Скатертини можна використовувати однотонні або з цікавим орнаментом. Крім іншого одні з найбільш ефективних прикрас – серветки, які можна красиво розкласти на столі. Вони можуть бути в тон скатертини або відрізнятися за кольором. Головне, щоб всі предмети підходили один до одного. Якщо використовуєте паперові серветки, то їх треба ставити в спеціальні утримувачі або якось привабливо розмістити. Можна оформити не менш оригінально, якщо скласти трубочками або трикутником і поставити на тарілку.

Холодні закуски

До речі, холодні закуски до святкового столу є самим першим завданням. Вони можуть включати в себе самі різноманітні і різнорідні страви. Причому, як за складом інгредієнтів, так і за принципом приготування. Наприклад, це можуть бути необроблені продукти, тобто сирі: овочі, ягоди, фрукти, трави. Також можна подати на стіл ті страви, які пройшли складну і тривалу обробку, включаючи копчення, нагрівання, випалювання і т. д. До цих страв можна віднести сало, ковбаси, рибу, холодці і заливні страви.

До таких страв подаються ще й інші. Це може бути рибна ікра, яка є натуральним продуктом, правда, потребує легкої обробки – звільняється від плівки, промивається і підсолювати.