Сухофрукти і горіхи — користь і не тільки

Багато хто з нас звикли вважати, що сушені фрукти несуть нам тільки користь. Давайте подивимося чи так це.

suhofrukty-orehi-semechkiКористь сухофруктів

Сухофрукти містять велику кількість біологічно активних речовин, корисних для нашого організму (вітаміни, клітковина та інші),в процентному співвідношення у порівнянні зі свіжими фруктами за рахунок того що знаходяться у висушеному стан.

Практично кожен вид сухофруктів допомагає вилікувати певну недугу людини, наприклад чорнослив сприяє нормалізації обміну речовин, містить вітамін А, за рахунок чого сприяє поліпшенню зору, корисний для серця; курага містить велику кількість вітамінів, за рахунок чого сприяє поліпшенню організму загалом, корисна для серця за рахунок високого вмісту калію. І так з кожним видом сухофруктів.

Сухофрукти зручні і не вибагливі у споживанні, за рахунок чого доступні в зимовий час, коли вітаміни і мінеральні речовини так необхідні організму.

Але у сухофруктів є і зворотна сторона медалі:

По-перше сухофрукти містять велику кількість цукрів у ваговому співвідношення зі свіжими фруктами.

По-друге, якщо порівнювати сухофрукти, свіжі фрукти з ринку і фрукти заморожені за змістом корисних речовин — виграють фрукти заморожені. Сухофрукти втрачають відсоток корисності при сушінні більше ніж при заморожуванні, а про яблука, які близько місяця добираються до нас і говорити нічого.

По-третє сушка сухофруктів зараз — бізнес, в якому час — гроші. Вже давно немає на наших ринках сухофруктів, висушених природним способом. Сушка в наш час відбувається за рахунок впливу хімічних елементів.

Висновок я думаю кожен може зробить для себе сам. Я особисто вважаю, що відмовлятися від вживання сухофруктів не варто, але тим не менше і зловживати, роблячи ставку на великий вміст вітамінів не треба. І головне добре промивайте сухофрукти перед вживанням, щоб видалити якомога більше залишків хімічних солей!

Користь горіхів

Я вирішила продовжити розпочату тему користі і не тільки окремих видів продуктів з нашого столу. Сьогодні мова піде про горіхи. Адже і дорослі, і діти з величезним задоволенням їдять горіхи.

Плюс до всього кожний вид горіхів несе в собі додатково корисні властивості, наприклад, волоський горіх дуже корисний для мозку, сприяє зміцненню імунітету, зниженню артеріального тиску; мигдаль очищає кров і нирки, дробить камені і виганяє жовч з організму; фундук багатий вітаміном Е, допомагає в боротьбі з недокрів’ям і сечокам’яною хворобою; арахіс позитивно впливає на статеву потенцію у чоловіків, є джерелом фолієвої кислоти, яка сприяє оновленню клітин.

Але не потрібно забувати і про зворотний бік медалі. Горіхи є алергенним продуктом, звичайно це стосується більшою мірою тих, хто схильний до алергії. Горіхи, незважаючи на свої корисні властивості, дуже важка їжа для шлунка. А людям, що бажають скинути вагу, варто нагадати, що смажені горіхи дуже калорійні.

Вердикт даного продукту — вживати, але в міру.