Сучасні покрівельні матеріали: особливості та переваги

Ще якихось 100 років тому в селах і невеликих містечках часто зустрічалися будинки, дахи яких були облаштовані за допомогою соломи. Але мода і науково-технічний прогрес останніх десятиліть привели до того, що багато людей почали використовувати черепицю, шифер і багато інших інноваційних на той час покрівельних матеріалів.

krovelnye-materialy-dlya-kryshi-vidy-i-ceny-26Сучасний ринок пропонує найрізноманітніші типи покриттів, які можна застосовувати для різних за функціональним призначенням будівель. Щоб надати будові більш сучасний і привабливий вигляд, достатньо всього лише поміняти на ній дах. А якщо ще використовувати сучасні покрівельні матеріали, то зовнішній вигляд споруди можна освіжити і кардинально змінити на краще.

На сучасному ринку можна зустріти величезну різноманітність покрівельних матеріалів, починаючи від шиферу (з синтетичних сумішей або натурального сланцю) і закінчуючи натуральною черепицею (виготовляється найчастіше з легкоплавких пластичних глин). Повсюдно зустрічається профнастил або, як його ще часто називають, профільований лист, а також металочерепиця. Ці покрівельні матеріали легко укладаються своїми руками, причому без застосування будь-якої спеціалізованої техніки або обладнання.

Великий попит почав спостерігатися на бітумні матеріали, такі як ондулін, рулонний євроруберойд, катепал і черепиця шинглас. Вони являють собою паперові і скловолоконні основи з просоченням з гуми і бітуму. Хоча вартість облаштування даху з використанням таких матеріалів є досить високою, подібні покриття забезпечують масу переваг. Це перш за все стійкість до механічних пошкоджень, ультрафіолетових променів і займання, а також низький коефіцієнт теплопровідності і чудові звукоізоляційні властивості.

Особливою популярністю користуються так звані мембранні ПВХ-покриття. Вони прекрасно протистоять літній спеці, міцним морозам і різких перепадів температур. Мембранні покриття швидко і легко укладаються, але вимагають використання спеціального обладнання.

Дах можна зробити екстравагантним, якщо використовувати спеціально оброблений і добре висушений очерет. Його безперечними перевагами є відмінна шумоізоляція, вологостійкість і здатність витримувати температурні перепади.

Стильниц дах допоможуть зробити світлопрозорі матеріали. Вони представлені як традиційним склом у вигляді вітражів і склопакетів, так і інноваційними полімерними матеріалами, наприклад, структурованим полікарбонатом.

Надаючи дахам функціональності та естетичності, не варто забувати про безпеку людей, які будуть перебувати на них, наприклад, при проведенні технічного обслуговування і ремонту, прочищення димоходу, встановлення антени і так далі. Дахи багатоповерхових будівель для цього обладнують спеціальними огорожами. Останні найчастіше представлені металевими парканами, що встановлюються уздовж всього периметра даху. Взимку, коли на покрівлях часто накопичується багато льоду і снігу, подібні огорожі є надзвичайно актуальними.

Огорожа на даху — це конструкція, яка не тільки служить для забезпечення безпеки, але і виступає в якості привабливого декоративного елемента. Застосування нержавіючої сталі, хромованих металів, елементів ковки, цегляної або кам’яної кладки і іншого декору додасть спорудженню особливого шарму.

Завершальною процедурою процесу перетворення даху зазвичай є вибір кольору, який дозволить покрівлі і, відповідно, всій будові органічно вписатися в навколишній архітектурний ансамбль. Це легко зробити, враховуючи багату гаму відтінків, в яких виконані сучасні покрівельні матеріали.

Дах потрібно облаштовувати так, щоб люди, які проживають в будинку в будь-яку погоду відчували себе затишно і комфортно, а нова покрівля прослужила довго і надійно.