Сучасні методи планування сім’ї

Сьогодні існує декілька варіантів жіночої контрацепції. Однією з них є перев’язка маткових труб. Метод радикальний, але все таки деякі представниці прекрасної статі готові ризикнути. Давайте поговоримо про особливості стерилізації, її плюси і мінуси, а також про інші сучасні засоби захисту при статевому акті.

Сьогодні жінка може вибирати, який саме спосіб запобігання вагітності їй підходить. Давайте розглянемо кожного з варіантів.

Сперміциди. Ці препарати руйнують сперматозоїди. Їх вводять в піхву перед статевим актом. Це можуть бути свічки, пігулки, крем. Ефективність методу складає близько 71%.

Перерваний статевий акт. В цьому випадку сім’явипорскування відбувається не у ввлгалище, а за його межами. Чоловік в самому кінці повинен встигнути вивести пеніс із статевих шляхів жінки. В результаті сперматозоїди не потрапляють всередину і не зустрінуться з яйцеклітиною. Ефективність — 73%.

Бар’єрна контрацепція. Сюди відносять в першу чергу презервативи. Вони доступні і дуже надійні, ще і від інфекцій захистять. Але є ще і ковпачки, діафрагми. При їх виборі знадобиться додатковий захист — сперміциди. Що стосується ефективності, то вона рівна 85%.

Гормональне кільце і пластир. Кільце вводять в піхву на певний термін, вказаний в інструкції. Принцип той же, що і оральна контрацепція. Його треба вилучити через три тижні і чекати місячних. Пластир клеять на будь-яку ділянку шкіри, де менше всього волос, але не на груди. Кожного тижня його оновлюють. І так три рази, а потім перерва на сім днів — з’являється кровотеча відміни. Надійність рівна 92%.

Оральні контрацептиви. Тут все просто. Жінка щодня ковтає одну пігулку упродовж 21 дня. Потім або приймає «пустушки», або не п’є нічого рівно сім днів. У цей період настає менструація. Ефективність цього способу рівна 99,7%.

Внутрішньоматочні спіралі. Раніше були популярні металовмісні спіралі. Сьогодні все частіше використовують гормональні вироби. Принцип дії у них різний. У першому випадку йдеться про механічну дію на матку. Другий варіант — це спіраль на основі левоноргестрела, який змінює якість ендометрія і яйцеклітина не може імплантуватися в маткову стінку. Ефективність ВМС дуже висока — близько 99%.

Стерилізація. Один з найскладніших способів
запобігання вагітності, оскільки вимагає втручання фахівців. Ось про неї ми поговоримо окремо.

Перев’язка маткових труб. Відразу відмітимо, що стерилізація є найнадійнішим способом захисту від вагітності. Її ефективність складає 99,9%.

Цей метод є накладенням фахівцем затиску на фалопієві труби. Незважаючи на радикальність, стерилізація має свої переваги: висока ефективність; зручність — раз зробили і забули про вибір контрацепції назавжди; рівень гормонів не порушується.

Ризики. Будь-яке втручання — це порушення роботи організму. В процесі процедури може виникнути кровотеча, приєднатися інфекція або ж проявиться алергія на наркоз. Іноді операція проводиться знову, якщо маткові труби проявляють активність.

Кому підходить. Враховуючи безповоротність стерилізації, її можна рекомендувати жінкам, які не хочуть мати дітей з різних причин. Рішення треба приймати обдумано, назад шляху вже не буде. Відновлення після операції триває не більше двох тижнів. На цей період під забороною статеве життя, фізичні вправи і підняття тяжкості.

Як уже згадувалося, на гормональний фон стерилізація не робить ніякого впливу. Вас не турбуватиме мазанина, яка буває при прийомі оральної контрацепції під час адаптації організму. Крім того, піде паніка, що виникає при пропуску чергової пігулки. Не треба буде пам’ятати про купівлю презервативів і вводити в піхву сперміциди. Можна буде розслабитися і насолоджуватися сексуальним життям. Дуже важливо мати одного партнера, адже стерилізація не захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом. У разі зміни партнерів додатково використайте презерватив, щоб уникнути проблем із здоров’ям.