Створюємо простір для дитини і вчимо її самостійності

Діти з дворічного віку віддають перевагу усамітненню. Вони хочуть бути самостійними, і у них це вийде, якщо батьки перестануть все робити за них. Не треба недооцінювати здібностей свого малюка до самонавчання. В кожній дитині закладений величезний потенціал до зростання і розвитку. Батькам просто необхідно створити умови для цього. Поговоримо про те, як облаштувати дитячу кімнату для ігор і самовдосконалення.

 

Найголовніше при обладнанні спальні для дитини убезпечити її, а значить заховати розетки, меблі повинні бути без гострих кутів, а нестійкі предмети прибрані з кімнати. Спальню необхідно забезпечити цікавими для малюка іграшками. Постарайтеся залишати дитину наодинці, нехай вона вчиться грати сама, а значить, вчиться самостійності. На вході в кімнату поставте бар’єр, дитині буде цікаво обстежити простір, при цьому вона буде бачити, що вона в квартирі не одина, ви періодично будете з’являтися в її поле зору. Спробуйте з раннього віку відмовитися від ліжка з краями, нехай малюк сам забирається на нього і спускається з нього. Якщо малюк буде знати, що це його ліжко, а значить його простір, то буде  з великим задоволенням застеляти його ранком і готувати до сну ввечері.

kids-playing-room-13
У кімнаті має бути кошик для іграшок і дитина сама після гри повинна прибирати їх. Коробок може бути кілька різних кольорів і в кожній з них знаходяться різного типу іграшки, зелена для кубиків, синя для машин, червона для м’яких іграшок. Ви думаєте, що для малюка це гра, а таким чином він вчиться розрізняти кольори, і це на багато цікавіше ніж в книжці. Діти звикають до іграшок, і вони стають їм, нецікавими. У цьому випадку багато батьків йдуть в магазини іграшок купувати нові іграшки. Можна запропонувати такий варіант — залишити для гри ті, іграшки, що дитині подобаються, а інші прибрати в антресоль, а після закінчення часу просто замінити їх, чим викликати інтерес до «старих- нових» іграшок.

 
Якщо в кімнаті поставити полку, на якій знаходяться улюблені іграшки, то малюк повинен знати, він може брати будь-яку з них, але після гри повинен поставити її на місце. А якщо він захотів грати іншою іграшкою, то це повинно бути лише в тому випадку якщо першу повернув на полицю. У кімнаті має бути полиця для книг. І вони теж повинні стояти в порядку, після перегляду або читання малюк повинен сам повернути книгу на місце.

 
Дитина повинна знати, що в своїй кімнаті у нього є обов’язки:

 

  • застеляти і розстеляти своє ліжко;
  • прибирати іграшки і ставити на місце книжки;
  • класти піжаму в належне місце;
  • вибрати одяг на день і самому одягнутися.

 

Не забувайте, що кімната для малюка це його світ, який дозволяє йому вчитися і розвиватися, а батьки тільки його помічники.