Стійка на голові: корисно чи шкідливо?

Стійка на голові входить у перелік стійок, які виконуються під час занять йогою. Така дія цілком корисна для людського організму. Проте, слід відразу відзначити, що ширшасану не зможе реалізувати новачок, так як потрібні регулярні тренування і особлива підготовка.

e54433459afd34bfb68154b87a9715de

 

Користь від стійки

 
Є кілька факторів, які доводять користь такої вправи:

 

Зміцнення волосся. Через приплив до шкіри голови крові, відбувається стимуляція волосяного зростання, а це говорить про те, що стрижень стає міцнішим. Фолікули додатково живляться, що дає оздоровлення пасмам. Ширшасана допомагає знизити ризик раннього посивіння волосся.

Приведення гормонального балансу в стандартний стан. Якщо ж стійка на голові буде виконана вірно, буде відбуватися стимуляція роботи гіпоталамуса і гіпофіза. Саме ці залози впливають на роботу всіх органів. Через це баланс гормонів прибуває в нормальний стан, наднирники працюють краще, так само як і щитоподібна і статеві залози.

Зменшення депресії. Через кращу роботу надниркових залоз підвищується настрій. Органи намагаються позбавити організм від токсинів. Тому стійка на голові розглядається ще і в якості профілактики від депресії.

Краще травлення. Ширшасана впливає на перистальтику кишечника. Через рясний приплив крові, починається більш старанне перетравлення їжі.

 

Шкоду, а також протипоказання

 
Не варто наївно вважати, що на голові може стояти будь-який бажаючий.

 

Слід враховувати деякі моменти:

 

  • Місячні. В період менструації не можна виконувати стійку, так як після переходу в нормальний стан, жінка буде відчувати інтенсивну кровотечу.
  • Гіпертонія. Стійка є спонуканням припливу крові до голови. В наслідок таких дій, тиск зростає, що може призвести до гіпертонічного кризу або ж навіть до інсульту.
  • Відшарування сітківки. Фахівці довели, що відшарування сітківки є протипоказанням до виконання стійки на голові. Через рячний приплив крові і сильне перенапруження може бути прискорений розвиток хвороби.
  • Зміна хребта. При різних деформаціях хребта сильне навантаження може призвести до того, що патологія посилиться. Може навіть статися защемлення нервів і розвиток грижі міжхребцевого типу.