Статеве виховання дитини. Частина 2

Передавайте свої знання дітям, відповідно їх віку та емоційному рівню. Говоріть про переваги занять сексом, поєднуючи їх з почуттями та любов’ю. Поясніть дитині, що секс сам по собі є джерелом задоволення, розкажіть, яким чином люди використовують секс і скільки втрачають, займаючись ним без почуттів. Поясніть сексуальні потреби жінок і чоловіків, вказуючи на фізичні і психологічні відмінності. У розмові про секс немає нічого поганого, а дитина, що має знання про нього, має великі шанси в майбутньому на відповідальний і зрілий підхід до однієї з найцікавіших сфер життя.

Anak dan Ibu BelajarЯк говорити?

Мама повинна поговорити з дочкою, а батько з сином? Це досить поширена схема, але не завжди є хорошою. Багато залежить від підходу батьків, їх контакту з дитиною. Якщо батько є замкнутою в собі людиною, і розмова про секс, швидше за все, бентежить, не слід примушувати його розповідати правду про статевий акт синові. Добре це може зробити розумна мати.

Не слід підходити до цих розмов з якоюсь страшною внутрішньою мукою і потрібно спробувати пояснити дитині гігієнічні правила. Зосередьтеся на потребах сина (дочки) – що він хоче дізнатися і які питання є для нього найбільш важливими.

Замість дидактики діалог

Діалог завжди найбільш конструктивний – обидві сторони мають почуття рівної участі в обговоренні. Залишайте це питання відкритим, тому що у дітей з віком змінюються погляди, пріоритети, з’являються нові питання. Добре було б, якщо дорослі б не тільки хотіли, але й зуміли на багато з них відповісти. Якщо батьки уникають розмови на тему сексуальності, то не варто розраховувати, що дитина в наступний раз знову звернеться до них з будь-якими сумнівами. Швидше вона пошукає відповідь в іншому місці і цим місцем, звичайно, не будуть рідкісні уроки статевого виховання в школі.