Способи прийому лікарських препаратів

Лікарський препарат являє собою речовину, яке буває у вигляді мазей, кремів, таблеток, розчинів, капсул і так далі. Ліки, як багатьом відомо, застосовуються для профілактики і лікування хвороб. Ще в давнину, наші предки лікувалися тим, що використовували для лікування різні рослини.

priem_lekarstv_2_10180456Вивчення рослин і виробництво з них ліків, здійснювалося шляхом різних досліджень. Після чого, препарати вводили тваринам і дивилися, як вони себе ведуть. Якщо все проходило добре, то ліки проходили ще деякі дослідження і потім ними лікували людей. Звичайно, препарати можуть викликати різні побічні ефекти, але це буває тільки в тому випадку, якщо ви взяли занадто велику дозу або у вас є протипоказання.

Правила застосування

Пам’ятайте, якщо ви захворіли, то в обов’язковому порядку прочитайте інструкцію і застосовуйте ліки в певний час. Якщо раптом ви випадково пропустили прийом таблеток, то не варто під час наступного прийому застосовувати подвійну дозу, це може завдати шкоди. Потрібно просто пропустити і почати лікування заново.

Способи застосування

Як говорилося вище, ліки бувають у вигляді таблеток, мазей, крапель тощо. Виходячи з цього, необхідно знати, як застосовувати різні форми лікарських препаратів.

Закапування. Якщо вам лікар призначив закапувати краплі в очі, вухо або ніс, то потрібно знати, як правильно це робити. Для початку потрібно прибрати слиз і гній, якщо вони є, після чого почати процедуру. При закапуванні крапель у вуха, необхідно підігріти препарат до температури 55-60 градусів. Холодними ліки бути не повинні.

Втирання. Такий спосіб, це втирання препарату, наприклад мазі або крему в ті місця, де тонка шкіра. Це може бути живіт і грудна клітина. Перед тим, як почати втирати мазь, необхідно очистити шкіру, щоб вона була чистою.

Пероральне введення. Такий спосіб найчастіше застосовують для маленьких дітей. Наприклад, якщо у дитини піднялася температура, а від ліків дитину нудить або вона просто відмовляється від них, то можна ввести препарат в пряму кишку. Після чого ліки починають діяти через 30-60 хвилин.

Інгаляції. Якщо у людини запалилися дихальні шляхи, то шляхом інгаляції можна вирішити цю проблему. Цей спосіб — це вдихання лікарського препарату на спеціальному приладі через ніс. Через деякий час і при постійних процедурах настає полегшення.