Спортивний одяг і взуття — як правильно вибрати

Одяг для тренувань — це, в першу чергу, зручність, а не краса. Багато припускаються серйозної помилки, вирушаючи на спортивні заняття в звичайних кедах, не призначених для фізичних навантажень. Або в одязі з невідповідних тканин. Давайте спробуємо розібратися, на що важливо звернути увагу.

Матеріал одягу

Бавовняний одяг — це, звичайно, прекрасно. Але тільки не у випадку з фізичною активністю. Справа в тому, що бавовна швидко намокає і затримує вологу на поверхні волокон. Це зробить тренування дуже дискомфортним. Для активних занять спортом більше підійдуть синтетичні тканини — поліестер, еластан і саплекс. Вони повітрепроникні і відмінно відводять вологу з поверхні тіла.

Розмір одягу

Звичайно, симпатичний спортивний костюм мотивує скоріше почати заняття. Однак повторимося, що в спортивному одязі на першому місці стоїть комфорт. Не можна купувати комплект «на виріст» або з думками «ось схудну і влізу». Правильно підібраний одяг від Екстрім Стайл не повинен висіти, спадати, тиснути або натирати.

Неприємні відчуття, скутість рухів або сліди від гумок на шкірі — ознаки того, що одяг підібраний неправильно. Краще не носити таку форму, щоб не нашкодити своєму організму. Адже під час занять спортом наше тіло і так перебуває у стресовому стані.

Під час покупки спортивного одягу примір кілька моделей різних брендів. Не соромся рухатися, розводити в сторони руки, піднімати ноги, присідати. Пам’ятай, що у кожного виробника своя розмірна сітка одягу і взуття. Враховуй цей факт при купівлі речей нового бренду.

Як вибрати фітнес-топ

Жінки повинні особливо ретельно підходити до вибору спортивного топа. Справа в тому, що під час інтенсивних тренувань жіночі груди зміщуються в різних напрямках. До того ж, в них немає м’язів, вони підтримуються тільки зв’язками і шкірою. Зв’язки спочатку розтягуються, а потім скорочуються. Це відбувається незалежно від розміру. І чим більше розмір грудей, тим більше болісною може бути фізична активність.

Якщо неправильно підібрати бра для занять спортом, то дискомфорт неминучий. Жоден повсякденний бюстгальтер не зможе замінити спеціалізовану спортивну білизну. Спортивні бра зменшують амплітуду коливань і забезпечують належну підтримку. Якщо правильно підібрати фітнес-топ, він не буде тиснути і натирати, але і не дозволить грудям зміщуватися. Під час тренувань ти не повинна відчувати якийсь дискомфорт в області грудей.

Під час примірки легко зрозуміти, чи підходить тобі топ. Спочатку потрібно надіти його, потім сісти і підстрибнути вгору, розкинувши руки і ноги в сторони. Цей рух імітує коливання грудей під час бігу. Якщо відчуєш дискомфорт, бра тобі не підходить, краще пошукай інший варіант.

Також перевір, наскільки щільно пояс топа прилягає до тіла. Якщо він тисне, значить, потрібен розмір побільше. Якщо навпаки сидить вільно — бра завелике. У такому випадку воно не буде виконувати свою функцію.

Взуття

Перш ніж вирушити в магазин за парою кросівок, потрібно зрозуміти, в яких умовах ти будеш їх використовувати. Існує тренувальне і змагальне взуття. Друга категорія може знадобитися тільки професійним спортсменам, так що ми зупинимося на першій.

Кросівки для бігу

Якщо твій вид активності — це біг, то при виборі взуття важливо враховувати тип покриття, по якому ти будеш бігати. Є кросівки для асфальту з високою амортизацією, які забезпечують хороше зчеплення і знижують сильне ударне навантаження на голіностоп. Таке взуття часто оснащене сітчастим верхом, який забезпечує хорошу вентиляцію і комфорт під час бігу в жарку погоду.