Спорт в житті дитини

Сама тривожна хвороба сучасності — гіподинамія. Люди мало рухаються, їх оточують роботи, на роботу вони їздять на машинах, а захоплення спортом у більшості закінчується переглядом футбольного матчу. Ось і виходить, що спорт — дивний предмет, він як би є, але його ніби немає!

sport_v_zhizni_rebenkaФізкультура — це спосіб життя, і залученими в неї повинні бути всі, незалежно від віку. І не побажанням, а необхідністю є думка, що починати краще з дитинства. При цьому не варто очікувати поки всі питання фізвиховання вирішать вчителі в школі, директори стадіонів або вчені-теоретики. Здоров’я дітей перш за все залежить від батьків, а в більшій мірі від їх захоплюючого спортивного прикладу!

Але перш, ніж збирати інформацію про міські спортивні гуртки, потрібно звертати увагу, в яких видах рухової активності дитина найбільш спритна. Якщо з усіх вправ дитині особливо вдається потрапляти м’ячем у ціль, то у неї безсумнівно є здібності до спортивних ігор, а може і стрільби з лука. Те ж стосується і швидкості. Є діти, наприклад, не дуже швидкі, але здатні, побачивши падаючу зі столу склянку, і моментально її підхопити. Така реакція важлива в боксі, фехтуванні, для воротаря у футболі.

Займатися з дитиною спортом можна відразу після народження, включаючи в режим дня масаж, динамічну гімнастику для немовлят, вправи на дитячому фітболі, а також плавання. Систематичні заняття на шведській стінці, освоєння самоката та велосипеда будуть корисні для старших діток. А з 3-4 років, коли дитині властиві пластичність і гнучкість, можна спробувати заняття художньою гімнастикою, спортивною акробатикою або фігурним катанням. Варто пам’ятати, що шашки і шахи — це теж вид спорту, який корисний буде посидючим діткам, розвиваючи у них тактику і логічне мислення. Командні види спорту — гандбол, регбі, футбол. хокей — здатні розвинути командний дух, сміливість і спритність в молодшому шкільному віці. Силові вправи можна виконувати щодня з 13-14 років.

А як бути, якщо дитина мріє, наприклад, про кінний спорт, хоча він і коня живого ніколи не зустрічала? Іноді дивне бажання в стані пробудити здібності, зігравши стимулюючу роль. Варто дати дитині можливість спробувати свої сили, навіть якщо у неї немає явно виражених здібностей до цього виду спорту.