Спорт під час вагітності

Вагітність є особливим періодом для кожної жінки, дуже відповідальним, від того, як пройде вагітність, багато в чому залежить те, яким взагалі народиться малюк, як пройдуть пологи, як буде себе почувати новоспечена мама.

pregnancy-workout-planЖінки намагаються оберігати себе протягом вагітності, тому багато чого побоюються, в тому числі і спорту. Чомусь побутує думка, що вагітній жінці потрібно тільки лежати на дивані і, так би мовити, гладити себе по животу, уникаючи різних навантажень, але чи дійсно це так?

Взагалі фізкультура корисна будь-якій жінці, тим більше вагітній, адже фізичні навантаження прекрасно тренують організм, дозволяють підтримувати здоров’я на належному рівні, контролювати вагу, та й взагалі, так чи інакше, готують до пологів організм. Звичайно, навантаження бувають різні, і вагітній жінці, безумовно, потрібно вибирати вид спорту для себе максимально ретельно. Сидіти на дивані всю вагітність — не варіант, якщо, звичайно, немає ніяких загроз для життя і здоров’я майбутньої мами і її дитини.

В першу чергу варто порадитися зі своїм лікарем, який точно може оцінити стан здоров’я майбутньої мами і, можливо, навіть порадить якийсь конкретний вид спорту, в якому жінці буде комфортно.

Так, всім майбутнім мамам зазвичай радять ходити в басейн, причому можна просто приходити і плавати, а можна записатися і на групову аеробіку у воді для вагітних. В останньому випадку навантаження, звичайно, будуть сильнішими, але це не повинно лякати, так як і користі буде більшою. Ще дуже корисною є йога, тим більше, що вона безпечна для вагітних жінок. В процесі занять зміцнюються м’язи і діафрагма, що під час пологів зайвим точно не буде. Та й взагалі завдяки тому, що жінка правильно дихає, кровообіг у плода теж поліпшується, йому надходить достатня кількість кисню, і відчуває він себе добре.

Не секрет, що в процесі вагітності багато жінок скаржаться на постійні болі в спині, виникнення яких цілком є зрозумілим явищем, адже навантаження на хребет з кожним місяцем вагітності зростає. Щоб зняти неприємні відчуття і напругу, знову-таки варто відвідувати в басейн, так як саме у воді вагітні жінки відчувають себе найбільш комфортно. Також корисно просто ходити під час вагітності, такі аеробні навантаження ніколи не будуть зайвими.

А ось з інтенсивними навантаженнями в положенні потрібно бути обережнішими, особливо якщо раніше жінка ніколи не займалася нічим подібним, тобто її організм є абсолютно непідготовленим до цього, тому краще вибирати щось найбільш безпечне.

Дуже корисними є заняття на фітболі, причому існують комплекси вправ, які призначені саме для вагітних жінок і які теж дозволяють зняти навантаження з хребта, зміцнити тазові м’язи і тим самим підготувати жінку до пологів.