Список суперфудів для відмінного сніданку

Суперфуди або суперпродукти — це продукти з низьким вмістом калорій, але з багатим профілем поживних речовин. Вживання суперфудів на сніданок дозволить вам почати свій день з дієти, багатої на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксидантні сполуками.

A bowl of breakfast with chocolate banana smoothies garnished with bee pollen, chia seeds, goji berries and banana on a wooden background. The concept of proper nutrition. Top view, Selective Focus

Суперфуди на сніданок забезпечать значну кількість енергії і харчових волокон, щоб допомогти вам почувати себе ситим і енергійним довше.

Чорниця з вівсянкою

Вівсяна каша — класичний рецепт здорового сніданку. Посилити корисність такої каші можна, додавши в неї чорницю. Ця ягода містить велику кількість фітонутрієнтів і антиоксидантів, потужні хімікати, які захищають від пошкодження клітини. Крім того, чорниця має високий вміст клітковини і вітаміну С і має низьку кількість калорій.

Вівсянка забезпечує 4 грами клітковини на порцію, що робить її поживною стравою, багатою на клітковину. А вживання продуктів з великим вмістом харчових волокон сприяє здоров’ю серця, і допомагає підтримувати роботу травної системи людини. Вівсянка містить розчинне волокно, тип волокна, який знижує рівень холестерину в крові.

Солодка картопля

Подавайте солодку картоплю на сніданок, і у вас буде суперфуд-сніданок. Солодка картопля вважається суперпродуктом, оскільки вона містить мало калорій, незначну кількість жиру і багата асортиментом вітамінів і мінералів. Відомо, що солодка картопля містить велику кількість каротиноїдів, вітаміну С, калію і клітковини, що робить цей овоч одним з кращих овочів.

Ви можете вживати приготовлену солодку картоплю на сніданок, змішавши її з 1/2 чашки простого йогурту, 1 ст. л. кленового сиропу і 2 ст. л. подрібнених волоських горіхів. Звичайний йогурт, який не містить цукру — це здоровий варіант сніданку, тому що він забезпечує вас білками, калієм, кальцієм, цинком і вітамінами В. Волоські горіхи також забезпечать великою кількістю поживних речовин і здорових ненасичених жирів.

Сир тофу з капустою Кале

Наріжте трохи сиру тофу і обсмажте на сковороді, додавши капусту Кале (кучерява капуста). Тофу — рідкість серед рослинних продуктів, тому що це повністю білковий продукт, що містить всі необхідні амінокислоти, необхідні вашому організму. Капуста Кале забезпечує великою кількістю вітаміну А і вітаміну С.

Ви можете додати й інші овочі до вашої страви, щоб отримати більш яскравий смак. Найкращим поєднанням будуть:

• помідори;
• болгарський перець;
• шпинат;
• броколі.

Додайте в овочі і тофу трохи води і оливкової олії, але не більше ніж столову ложку.

Ви можете самостійно складати свої рецепти сніданків з улюблених продуктів, додаючи до них продукти зі списку суперфудів. Так ви значно збагатите свій раціон корисною їжею, і ваше харчування стане більш здоровим і наповненим корисними інгредієнтами!