Спільні пологи з чоловіком: для чого вони потрібні?

Вагітність плавно рухається до кінця, і майбутня матуся з тривогою і нетерпінням очікує моменту народження малюка. Будь-якій жінці, незалежно від того, перша у неї дитина чи вже є діти, властиво переживати почуття страху. Природно, що в момент пологів їй хочеться бачити поруч близьку людину, а не тільки незнайомих людей в білих халатах.

 

Рішення про присутність в пологовому залі чоловіка повинно бути обопільним. Варто про це заздалегідь поговорити. Якщо ви чуєте невпевненість в його голосі або невиразну відповідь, то краще відмовитися від його присутності. Не всі чоловіки готові побачити процес пологів.

 

Жінка, відчувши ознаки початку пологів, хоче бачити поруч із собою сильного чоловіка і заряджатися впевненістю і оптимізмом від нього, а не людину, яка перебуває в заціпенінні і напівнепритомності.

2002 --- Father Holding Newborn --- Image by © Royalty-Free/Corbis

 

Також спільні пологи по-різному впливають на подальше сімейне життя. Більшість чоловіків, пройшовши зі своєю дружиною настільки хвилюючий момент, як пологи, починають ставитися до неї і новонародженої дитини з великим трепетом і любов’ю. Деякі навпаки. Вони просто не очікують побачити свою завжди доглянуту і витончену жінку в жахливому вигляді. Іноді жінка своїм холодним відношенням відштовхує чоловіка, їй раптом хочеться залишитися самій, побути наодинці зі своїми переживаннями і почуттями.

 

Більшість лікарів вважають, що спільні пологи є чудовим знеболюючим засобом. Чоловік допоможе впоратися з болем під час переймів, підтримає потрібний темп дихання, зробить масаж, взагалі виконає будь-яке бажання. Емоції, які породіллю дає її чоловік в найважливіший момент, дозволяють їй відчувати себе набагато краще.

 

Буде чоловік присутнім при пологах чи ні, вирішувати вам. Але пам’ятайте, що народження дитини — це найчарівніший момент в житті, він не повториться вже ніколи, навіть якщо у вас буде ще кілька дітей. А зустріти новонародженого разом — це щастя.