Спілкування з дітьми: 10 корисних прийомів

Виховання дитини — заняття не таке просте, як вважає більшість батьків. По крайній мірі, до тих пір, поки їм самим не доводиться спілкуватися зі своїми дітьми, вчити їх і переконувати в чомусь. Дитяча психологія дуже сильно відрізняється від психології дорослої людини. Головне — відчути дитину, налагодити з нею контакт і зацікавити. Як це зробити? У цьому вам дуже допоможуть 10 корисних прийомів, які можна використовувати при спілкуванні з дітьми.

 

521_fullЦі прийоми не просто дозволять швидко «змусити» дитини зробити те, що ви від неї вимагаєте, а позбавлять вас від нерозуміння, можливих конфліктів і, в перспективі, від прірви, що росте між вами і вашою дитиною.

Отже, спілкування з дітьми — 10 корисних прийомів:

 

  • Не потрібно кричати: «Ну давай швидше, скільки тебе вже можна чекати ?!». Натомість набагато ефективніше спрацює весела мотиваційна команда: «Приготувалися, на старт, увага, вперед!» Дитина зацікавиться, заметушиться і почне активно збиратися.
  • замість того, щоб загрозливо бурчати: «Будеш так погано їсти — ніякого десерту!», — можна радісно заявити: «Як тільки цей маленький шматочок зникне в твоєму роті, до тебе на літаку прилетить щось дуже-дуже смачне».
  • «Негайно прибрав за собою!», — легко замінюється: «Був би ти справжнім чарівником, начаклував би такий порядок, що я і не помітила би цього». І ви дійсно самі не встигнете озирнутися, як дитина охоче почне прибирати після себе іграшки.
  • Краще не потрібно відганяти від себе свою дитину зі словами: «Не заважай мені, я зайнята!» Всі ми, дорослі, дійсно можемо мати невідкладні важливі справи. Але не потрібно відривати від себе дитину. Це дуже боляче для неї, навіть якщо вона не подає вигляду. Просто скажіть: «Зараз я швиденько постараюся все закінчити, і ми з тобою влаштуємо справжні веселощі». І все, дитина буде чекати. Головне — не зруйнуйте її надії! Інакше — підірвете довіру.
  • Дитина хоче одягнути ту річ, яка знаходиться в пранні, категорично відкидаючи інші варіанти? Не проблема! Тільки не кричіть: «Одягай те, що є, твоя майка з піратами — в пранні!». Просто скажіть: «А давай ми знайдемо улюблену подругу твоєї майки, ту, яка з корабликом». Результат прийде негайно. Або ж можна запропонувати дитині самостійно вибрати річ, краще кілька, для покупки. Зараз для цього навіть не обов’язково виходити з дому, достатньо відкрити в браузері інтернет-магазин дитячого одягу, визначиться з необхідними речами і розміром, і через кілька днів товар буде у Вас.
  • Треба вкласти дитину спати? Не підвищуйте голос, і не говоріть: «Та ти вляжешся, нарешті, чи ні?!». Схитруйте: «А хочеш, я покажу тобі самий хитрий спосіб накриття ковдрою?». Далі — справа техніки: казка і міцний здоровий сон.
  • Замість того, щоб шльопнути дитину або погрожувати їй: «Зараз як дам по шиї», — краще попередьте: «Цікаво, кому ж я зараз дам по попі?». При цьому потрібно присісти біля дитини, щоб бути з нею на одному рівні і взяти її за руки, налагодивши контакт.
  • Не кажіть: «Ніяких «не хочу» і«не буду»! А ну швидко все зробити!». Пожартуйте:« О, прибігли лінощі. Давай проженемо їх, а то вони нам весь настрій зіпсують, а у нас попереду ще стільки цікавого».
  • Часто доводиться говорити дитині одне і те ж, а вона наче й не чує? «Ну і скільки ж разів тобі треба повторити ?!», — не спрацює. А ось такий варіант: «Як мене чути? Прийом! Передаю важливу секретну інформацію. Прийом!», — цілком.
  • Миття рук проходить неохоче? Не поспішайте кричати і змушувати дитину насильно. Кілька слів: «А давай посперечаємося, що з твоїх ручок зараз буде текти брудна вода з мікробами», — вирішують ситуацію без суперечок і конфліктів.

Наведені вище нехитрі способи допоможуть вам в спілкуванні з вашими дітьми і розвинуть в них звичку слухатися вас в усіх інших справах. Будьте розсудливі і пам’ятайте: діти — найдорожче, що у нас є!