Специфіка роботи на круїзному лайнері

Якщо робота морякам потрібна терміново, варто звернутися в агентство. Можна також пошукати вакансії на сайтах з працевлаштування. Але потрібно бути готовим вилетіти в місто, де формується екіпаж. Це може бути Барселона, Марсель, Роттердам або будь-який інший великий порт.

Перед початком пошуку роботи всі документи вже повинні бути в повному порядку. Якщо рейс запланований в найближчі тижні, ніхто не чекатиме моряка, поки він вирішить свої проблеми.

Які додаткові навички потрібно освоїти

Під час навчання по морським спеціальностями робиться наголос на вивчення англійської мови. Вся документація складається англійською, оскільки вона є міжнародною мовою для судновласників у всьому світі.

Крім цього, освоївши англійську мову на належному рівні, ви швидше влаштуєтесь в іноземну компанію. Простий матрос в європейській чи американській фірмі отримує від 3 000 у.о. Більше про вакансии в море — на сайті за посиланням.

Також бажано освоїти якусь спеціальність на суші. Справа в тому, що робота в море фізично важка і здоров’я можна підірвати. Тому якщо ви не пройдете медкомісію, то робота з морем у вас закінчиться і доведеться шукати себе на суші. Корисним буде освоєння прикладної технічної спеціальності, схожою з морської.

Як і будь-яка інша, робота на лайнері має свої особливості. Вахтовий виконання обов’язків не кожному до душі. Крім того, свій відбиток накладає віддаленість від будинку. Залишати сім’ю і дітей на півроку досить обтяжливо.

Якщо ж брати риболовецькі судна, що плавають в південних водах Атлантики, то у них один рейс може тривати до 8-10 місяців.

Процедура працевлаштування

Як уже зазначалося, для роботи в морі пошук вакансій від прямих роботодавців проводиться крюїнговими агентствами. Моряка вносять до реєстру, якщо його спеціальність і кандидатура затребувана, роботодавець набирає екіпаж. Потім агентство сповіщає свого клієнта про наявність відкритої вакансії.

Якщо документи в порядку, ніякого співбесіди, як правило, не проводиться. Виняток становлять пасажирські судна.

Види професій

Крім суто морських спеціальностей, судно потребує членів екіпажу, які забезпечують зручність проживання пасажирів.

В цілому, для круїзних суден сформувався такий стандартний список вакансій, як:

  • перекладачі;
  • стюарди;
  • бармени;
  • Працівники рецепції;
  • Підсобні робітники;
  • Відео та фотооператори;
  • офіціанти;
  • Помічники по всіх названих професіях.

Як правило, найбільше вакансій розміщується для набору на круїзні судна, екіпаж яких іноді перевищує 1000 чоловік.

Працевлаштування на риболовецьке судно

Для роботи в морі список вакансій завжди широкий. Особливо якщо мова стосується риболовецьких шхун. Рибалкам з досвідом роботи доступна робота мотористом в море у Владивостоці. Оплачуються такі вакансії дуже добре. Максимальний місячний заробіток в сезон досягає 60 тисяч гривень.

Якщо людина володіє англійською мовою, йому доступна робота на риболовецькому судні не тільки з українським портом приписки, а й на закордонних кораблях. Зарплати на них досягають $ 3000 в місяць і вище.

Вимоги до претендентів

У кожного судновласника існують свої вимоги до членів екіпажу. Наприклад, зараз дуже важко знайти вакансії для моряків без знання англійської мови.

Також існують обмеження за віком. Для матросів і мотористів — 45 років. Для боцмана і кухарі — 50 років. Офіціанти та інший обслуговуючий персонал — до 40 років.

Подібна вікова дискримінація часто пов’язана з тим, що судновласник хоче мінімізувати ризики, пов’язані зі здоров’ям екіпажу. Чим молодша людина, тим менше ймовірності того, що під час тривалого переходу через Атлантику або Індійський океан у нього різко загостриться яке-небудь хронічне захворювання, що вимагає термінового заходу в довколишній порт за медичною допомогою.