Спати чи не спати? Хто це вирішує? Частина 2

Щоб позбутися від безсоння, треба провести хорошу діагностику. Сходити до лікаря або провести полісомнографію (це коли реєструють показники сплячої людини за допомогою спеціальних приладів).

 
cant-sleepДопоможуть і профілактичні методи:

 

  • відмовтеся від денного сну;
  • контролюйте свій голод у вечірній час;
  • вставайте і засинайте в один і той же час;
  • створіть сприятливу обстановку: провітріть кімнату, купіть зволожувач і вимкніть світло.

За пару годин до сну вимкніть телевізор і комп’ютер. Краще почитати книгу або поспілкуватися з близькими.

СНН

Як визначити, чи є у вас СНН? Це явище супроводжується неприємними відчуттями в ногах, немов вони постійно сверблять. А ще виникає відчуття, ніби їх колять, скребуть, тиснуть або по них «повзають мурашки». Що робить в цьому випадку людині, у якого СНН? Вставайте з ліжка, смикайте ногами, немов ви намагаєтеся струсити ці «мурашки» і неприємні відчуття, намагайтеся масажувати і розтирати свої ноги.

Причина такої недуги — це або спадкове, або в організмі не вистачає магнію, заліза, тіаміну, вітамінів групи В, проблеми з щитовидною залозою, або алкоголізм. Тому, знаючи причину, можна позбутися від цієї проблеми. Тобто заповнити відсутні елементи, провести аналізи, перевірити щитовидну залозу або відмовитися від алкоголю. Також варто перестати приймати антидепресанти і зробити вибір на користь заспокійливих препаратів.