Сороковий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Після декількох місяців очікування, нарешті, повинен настати момент пологів. Саме сороковий тиждень вагітності є найбільш сприятливим періодом для появи малюка на світ. Малюк вже зовсім готовий до життя поза утробою матері.

40-nedelja-beremennosti-2Процес пологів проходить у чотири етапи:

Етап I: відкриття шийки матки.

Етап II: народження дитини.

Етап III: відторгнення плаценти.

Етап IV: післяродовий контроль.

Фаза відкриття шийки матки займає найдовший період. Від перших переймів до народження дитини, в середньому, у жінок, які народжують першу дитину, йде близько 12-16 годин, а у жінок, які народжують не перший раз йде на це 8-12 годин. У цій фазі перейми переходять від слабкого скорочення (які відбуваються кожні півгодини до початку цього етапу) до все більш сильних переймів кожні 2 — 3 хвилини. Це і є ознакою початку пологів.

При головному передлежанні, коли дитина лежить головою вниз до виходу з матки, під тиском малюка відкривається шийка матки. Тому варто прислухатися до самопочуття і намагатися правильно дихати. Потрібно постаратися не кричати, оскільки так породілля витратить час і енергію. Після того як вийде головка з’явитися і вся дитина.

Після народження дитини перейми слабшають, але не припиняються. Ці скорочення матки поступово призводять до відділення плаценти. Це має статися протягом 10 — 15 хвилин після народження дитини самостійно або при легкій допомозі акушерки.

Після пологів родові шляхи матусі гінеколог оглядає на наявність родових травм і в разі необхідності проведе необхідні процедури (наприклад, зашиє і обробить розриви). У пологовому залі породілля повинна провести наступні 2 години після народження.

Відразу після народження лікар з допомогою спринцівки відсмоктує слиз з ротової порожнини та носових ходів дитини і шльопає малюка по сідницях, щоб почути довгоочікуваний перший крик. Дитину відразу ж можуть покласти на живіт матері. Малюкові на першій та п’ятій хвилинах життя роблять тест (оцінку за шкалою Апгар), який включає в себе обстеження серця дитини, дихальних шляхів, м’язовий тонус, рефлекси і колір шкіри. На додаток до визначення балів за шкалою Апгар, вимірюють вагу і зріст. Як правило, дитина має 48-51 см, а важить 3500-4000 г. Якщо вагітність була важкою або пологи проводилися шляхом кесаревого розтину, відразу ж після народження дитину повинен оглянути досвідчений неонатолог (лікар по догляду за новонародженими).

Через наявность у дитини гормонів, статеві органи (мошонка у хлопчиків і статеві губи у дівчаток) можуть здатися дещо збільшеними. Крихітні сосочки теж можуть бути збільшені як у дівчаток, так і у хлопчиків. Це нормальне фізіологічне явище і має зникнути протягом декількох днів.