Солярій: за і проти

Бути засмаглим, означає бути красивим і молодим, а як щодо здоров’я? Індустрія засмаги працює безперервно, щороку з’являються все нові безпечні моделі солярію, засмага в якому все більше відрізняється від сонячного: в солярії шкідливий вплив променів зведено до мінімуму. Крім того, ультрафіолет зміцнює імунітет, допомагає виробляти нашій шкірі вітамін D, сприятливо впливає на нервову систему. Але при всіх перевагах солярію не варто забувати про його недоліки.

w470Не можна засмагати людям, які схильні до появи родимок, засмага може спровокувати виникнення онкологічних захворювань, ось чому, наприклад, для жінок так важливо прикривати соски. Крім того, ультрафіолет руйнує колаген в клітинах шкіри, викликаючи передчасне старіння і утворення зморшок. Але з цією проблемою можна впоратися, використовуючи спеціальну косметику, яка зволожує і захищає шкіру, без неї вставати або лягати під лампи категорично заборонено.

Якщо на шкірі з’явилася хоча б одна пігментна пляма, засмагати більше не можна. Солярію варто уникати дітям і вагітним жінкам. Ультрафіолетове випромінювання може посилити роботу щитовидної залози, посилити вироблення чоловічих статевих гормонів, тим самим спричиняючи загрозу викидня. Якщо ви плануєте вагітність, відмовтеся за три місяці до зачаття від засмаги. Годуючим мамам солярій також протипоказаний.

Якщо ви все-таки зважилися на похід в солярій, не забувайте дотримуватися ряду простих правил. По — перше, ходити і загоряти тільки в перевірені салони, де працюють грамотні фахівці, які вміють все пояснити. Так само не забувайте про спеціальні окуляри, що захищають від ультрафіолету та шапочку для захисту волосся. 15 хвилин солярію — це максимум. Як кажуть — все корисно в міру.