Собака в квартирі: добре чи погано?

Ви вирішили завести собаку? В першу чергу прочитайте якомога більше інформації про те, який потрібно догляд за породою собак, яка вас цікавить. 

sobaka-v-domeСобак можна заводити в квартирах, де живе тільки одна сім’я. У комунальній квартирі собаку навряд чи дозволять тримати. А чи потрібна вона взагалі? Адже умови для тварини, м’яко сказано, не найкращі, та й люди будуть відчувати дискомфорт.

Отже, що вам доведеться робити, якщо у вашій квартирі живе чотириногий друг?

В першу чергу ви повинні розуміти, що тварина, яка проживає з людьми, має підлягати регулярній вакцинації і обробці. Ще важливо, щоб собака вела себе спокійно після 23:00 год, інакше до вас будуть надходити скарги від сусідів. Плюс до всього вашим сусідам доведеться змиритися з собачим калом, який буде лежати на вулиці або, що ще гірше, в під’їзді. Ви готові вислуховувати від них постійні скарги?

Господарям квартири доведеться виділити для собаки окреме місце для сну і відпочинку. Причому воно повинно бути далеко від дверей та батарей (краще, щоб воно було на протязі). Природно, в коридорі або на кухні тварина буде вести себе неспокійно. Іноді собака сама вибирає собі улюблене місце, де їй зручно (як правило, воно знаходиться неподалік від господаря).

Враховуйте й те, що собаки часто линяють. На сторінці http://www.zootovary.com/FURMINATOR-dlja-sobak-c-22_620_275.html ви можете придбати фурмінатор — інструмент для суттєвого зменшення линьки у собак.

Непогано було б на підлогу покласти щільний килимок, щоб собаці було комфортніше відпочивати. Як зовнішня оболонка килимка рекомендується використовувати бавовняні матерії і чохли. Час від часу їх потрібно міняти і чистити. Біля місця відпочинку тварини прикріпіть кільце з металу, щоб у вас була можливість прив’язати тварину, коли до вас прийдуть гості. Ви повинні розуміти, що далеко не всі породи собак можуть проживати в квартирах. Наприклад, собакам мисливських порід потрібно регулярний рух, і їм краще перебувати у приватних будинках.

Також вам обов’язково потрібно придбати посуд для їжі та води, підставку для мисок. Разом з ростом собаки висота підставок повинна ставати більшою. Не забувайте і про такі  гігієні процедури, як купання, розчісування, їх потрібно проводити регулярно, щоб у тварини не виникли проблеми з нюхом і зором.