Складові дитячого харчування. Частина 1

Складові харчування — це хімічні елементи, які необхідні для росту і нормального розвитку дитини.

1af9caefa1У раціон дитини має входити:

• білок;

• мінеральні речовини;

• вітаміни;

• вода і клітковина;

• жири та вуглеводи.

Всі ці елементи повинні входити в дитяче харчування без винятку, для повноцінного розвитку дитини. Вони впливають на фізичний розвиток та на розумові здібності малюка.

Білок

Це найголовніший елемент в організмі. Білок міститься в усіх органах організму. Це мозок, м’язи, серце, нирки і так далі. Так дитина стає дедалі більшою і її органи теж, відповідно білок просто необхідний для нормальної життєдіяльності дитини. Білки містяться практично у всіх продуктах харчування, просто в різній кількості. Білки бувають повноцінними і неповноцінні. Повноцінні білки — це тваринні білки. Вони мають найбільшу біологічну цінність. До них відносяться: м’ясо, риба, яйця і багато іншого. Неповноцінні білки — це рослинні білки. Містяться в крупах, горіхах і бобових. Вони гірше засвоюються організмом.

Мінеральні речовини

Солі мінералів першу чергу входять до складу кісток. Допомагають організму виконувати потрібні для життя функції. Наприклад, допомагають організму засвоювати необхідні речовини, підтримують процеси, які відбуваються в клітинах організму і багато іншого. Мінеральні речовини необхідні для зростаючого організму: калій, магній, натрій, фосфор, кальцій, залізо і цинк. Всі ці речовини містяться в кисломолочному сирі, житньому хлібі, капусті і багато інших продуктів харчування. У свіжих продуктах більше мінеральних речовин, так як при будь-якій обробці багато мінеральних речовин зникають. Тому, частіше, давайте дитині сирі овочі і фрукти.