Скільки і на чому повинна спати жінка?

Якщо нехтувати повноцінним відпочинком, то ваша нервова система дасть збій: відбудеться ослаблення імунної системи організму, з’являться проблеми з обміном речовин, припиниться ріст клітин, синюшного відтінку обличчя перетворить красиву жінку в жалюгідну подобу людини, втомлену від життя.

301На чому спати, щоб вранці відчувати себе такою, що відпочила? М’яка перина відійшла в минуле, зате пальму першості захопив ортопедичний матрац. Його придбання обіцяє не тільки міцний сон, а й стовідсоткове розслаблення. Кому, як не нашим жінкам, саме його не вистачає.

Якщо у молодої дівчини відновлення організму відбувається досить швидко, то жінці бальзаківського віку іноді потрібно кілька діб, щоб відчувати себе цілком здоровою. Втома ніколи не застане зненацька тих, хто спить не менше семи або восьми годин на добу. Іноді, правда, нічним сном доводиться жертвувати, але його недолік варто заповнити вдень. Однієї години цілком достатньо, щоб з новими силами взятися за незакінчену роботу.

Дівчина-підліток, обмежуючи свій відпочинок до п’яти годин вдень, куди швидше потрапить на прийом до психіатра, ніж та, яка, дбаючи про свій розвиток, спить годин дев’ять або десять. Придивіться уважно, за який час засинає школярка: якщо дід Морфей занурює її в забуття за п’ять хвилин і менше, то це вже тривожний симптом, який свідчить, що організм потребує тривалого відпочинку. Здорова дівчина витрачає хвилин п’ятнадцять на те, щоб спокійно заснути.

Іноді тривалість переходу від неспання до сну затягується до півгодини. Такого бути не повинно. Спробуйте змінити спальне ложе: можливо, що воно і є та сама причина дискомфорту. Страшно і те, що з шести дорожньо-транспортних пригод одна відбувається через втому жінки-водія. Добре, коли все закінчується пом’ятим бампером, так що задумайтеся про те, чи варто сідати за кермо не виспавшись.