Системи захисту від протікання. З чого складаються і як вибрати в приватний будинок

Протікання в системі водопостачання, водовідведення чи опалення — ситуація неприємна, а ліквідація наслідків може побут дорогої. Особливо, якщо мова йде про приватний будинок або котеджі — через відсутність сусідів нікому викликати аварійну бригаду, щоб швидко перекрити воду, коли нікого немає вдома. Але сучасні технології дозволяють захистити власників житла — для цього розроблені системы защиты от протечек и залива.

Склад і принцип роботи систем «антипотоп»

Конструктивно система захисту від протікання складається з трьох елементів:

  • Клапанів подачі води з електроуправлінням. Вони встановлюються на трубах, що подають воду в будинок, і підключаються до блоку управління. При необхідності клапан перекривається, і подача води припиняється. Незайвим буде встановити клапани не тільки на вхідні стояки, але по ходу внутрішньої розводки труб. Наприклад, на подачу води в кухню, ванну, на опалювальний контур. Це дозволить перекрити воду не в усьому будинку, а тільки на проблемній ділянці.
  • Датчиків протікання. Ці елементи монтуються в мокрих зонах — в місцях установки сантехніки, на кухні, також ними обладнуються зони підключення радіаторів опалення і гнучких шлангів, точки водозбору (найнижчі точки статі, де вода накопичується в першу чергу). Посудомийна і пральна машини теж обладнуються датчиками.
  • Блоку управління. Це електронний пристрій, до якого підключені датчики. Блок аналізує сигнал з них і закриває клапани, якщо датчики передають інформацію про перевищення рівня вологості.

Вибір систем для котеджу

  • Клапани подачі води. Найчастіше в приватних будинках вони встановлюються після насосної станції, щоб подає обладнання не вийшло з ладу при перекритті водопостачання. Запірна арматура вибирається за розміром — чим компактніше кран, тим більше варіантів установки можна реалізувати. При покупці потрібно передбачити, щоб довжини з’єднувального проводу вистачало для підключення контролера. Найнадійніші матеріали — сталь і латунь.
  • Датчики протікання. Вони монтуються в усіх місцях, де є ймовірність протікання. Принцип установки — найбільш близьке положення до місця потенційної проблеми. Наприклад, у випадку з кухонною мийкою краще закріпити датчик не під меблями на підлозі, а всередині тумби, безпосередньо під сифоном. Так текти буде зафіксована раніше, відповідно, система швидше перекриє воду. Випускаються датчики з живленням від електромережі 12 В і з автономним живленням від акумулятора. Якщо система встановлюється на етапі ремонту, то зручніше провідний варіант. Якщо монтаж виконується після завершення оздоблювальних робіт — датчики на акумуляторах буде краще, так як не потрібно робити проводку. Але доведеться стежити за зарядом акумуляторів.
  • Блоки управління. Вони аналізують інформацію з датчиків і управляють перекриттям клапанів. У приватному будинку встановлюються контролери з мінімальним часом реакції, так як при протіканні на прямому трубопроводі потоп буде великим. Важливо, щоб пристрій міг працювати при відсутності електроживлення — є моделі з резервним акумулятором, який розрахований на 48 годин автономної роботи. Також корисні функції світлового і звукового оповіщення про аварійну ситуацію та відправка повідомлень по GSM-каналу.