Синдром сухого ока: способи профілактики

Коли в очах відбувається зменшення рівня кількості слізної рідини або її якості, у людини може виникнути таке захворювання, як синдром сухого ока. Найчастіше до нього схильні люди дорослого покоління.

сухість очей (1)Згідно з дослідженнями, понад 15% людей у віковій категорії старше 55-ти років страждають від різних ступенів цієї недуги. Проте, у молодих людей також нерідко з’являється відчуття сухості очей. У таких випадках головною причиною стає робоча діяльність, пов’язана з комп’ютером.

Багато людей появу сухості в очах сприймають як звичайну очну втому. Основними симптомами захворювання стає печіння в очах, свербіж, відчуття, ніби в них насипали піску, збільшення світлочутливості, відчуття наявності стороннього тіла в очах, різі та біль.

Буває, трапляється і так, що в процес виявляється залученою і рогівка, в якій можливе утворення невеликих ерозій. При їх інфікуванні можливий розвиток запалення. Підсумком даної проблеми може виявитися рубцювання, і навіть помутніння рогівки. У зв’язку з тим, що ці утворення перешкоджають доступу світла, у хворого може статися серйозне зниження рівня зору.

Працюючи з комп’ютером, необхідно щогодини влаштовувати перерву приблизно на 15 хвилин. А в процесі роботи рекомендується більше моргати.

Дивлячись кіно, також потрібно моргати більше. Особливо це стосується кіно в 3D форматі. Кожну хвилину необхідно моргати не менш 20-ти разів.

Один раз в 60 або 30 хвилин при роботі або простому читанні, прикривши очі руками, слід займатися гімнастикою. Дієвою вправою по зняттю напруги стане зміна концентраційної зони. Для цього вибираємо мету, яка знаходиться на відстані, дивимося на неї зосереджено близько 15-ти секунд з подальшим переведенням погляду без руху голови на предмет, що знаходиться ближче.

Дослідники з токійського університету внесли пропозицію про лікування за допомогою кави синдрому сухого ока. Адже достеменно відома стимуляція кофеїном слюновиділення і формування соку в шлунку, а також залоз, що відповідають за сльози. У проведенні дослідження брали участь 78 людей старшого покоління, у яких немає проблем з підвищеним тиском, алергій, синдрому сухого ока і різних очних захворювань. Половина піддослідних приймала таблетки з кофеїном, а після плацебо. Решта учасників спершу вживали плацебо, а вже після кофеїн. Заміри кількості сліз в очах здійснювали через 45 хвилин після вживання кофеїнових таблеток. З’ясувалося, що у учасників експерименту при прийомі кофеїну синдром сухого ока розвивався рідше, ніж у інших людей, які беруть участь в дослідженні.