Симптоми та лікування трахеїту

Запальні процеси можуть виявлятися в різних органах дихальної системи, викликаючи порушення їх життєдіяльності. Внаслідок вірусної активності може розвинутися трахеїт. Відсутність своєчасних лікувальних процедур призводить до поглиблення симптомів трахеїту. 

 

 

Для трахеїту характерна набряклість, підвищення температурних характеристик слизової оболонки, слизові скупчення, крововиливи. Збільшенню симптоматики сприяє зловживання спиртними напоями та тютюнопаління, тому трахеїт нерідко розвивається при недотриманні норм здорового способу життя, особливо у курців.

bolit-gorlo-vo-vremya-beremennosti.-Vo-vremya-ozhidaniya-rebenka-zhenshhina-dolzhna-..._2

 

 

Симптоматично трахеїт проявляється:

 

 

— сухим кашлем, що посилюється в нічний і ранковий час доби і при температурних коливаннях;

 

 

— болями в грудині і в глотці;

 

 

— дестабілізацією дихання;

 

 

— хрипотою голосу (характерний симптом трахеїту, що протікає паралельно з ларингітом);

 

 

— жаром (непостійний симптом).

 

 

Захворювання здатне трансформуватися в трахеобронхіт, який характеризується постійним болісним кашлем. Ефективне лікування дозволяє уникнути більш важких симптоматичних форм — бронхоліту і бронхопневмонії, а також розвиток хронічного трахеїту.

 

 

Лікування трахеїту передбачає застосування:

 

 

— гірчичників;

 

 

— антибіотиків;

 

 

— сульфаніламідних засобів;

 

 

— відхаркувальних препаратів;

 

 

— інгаляційних процедур (перелік речовин і препаратів, що застосовуються при інгаляціях, а також частота процедур визначається лікарем);

 

 

— препаратів, що підвищують імунітет;

 

 

— противірусних, жарознижуючих, протизапальних засобів.

 

 

Слід зазначити, що важливо дотримуватись вказівок профільного фахівця і утримуватись від самостійного (без призначення лікаря) вживання сильнодіючих препаратів.

 

 

Попередити трахеїт допомагає дотримання здорового способу життя, уникнення переохолоджень, контроль параметрів навколишнього середовища і зміцнення імунітету.