Симптоми коліту у жінок

Коліт — це запалення товстого кишечнику, яке має певну симптоматику у жінок. Дана недуга має найбільше поширення саме у жінок, тому так важливо ознайомитися з його стадіями та ознаками. Кожна стадія коліту може протікати безсимптомно, а при яскравих ознаках його можна сплутати з банальним отруєнням. Якщо симптоми коліту кишечнику у жінок рецидивують, то потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

e8f570da631a28fd8bb2e266f3ea8dc6 (1)Спровокувати недугу можуть різні збудники: віруси, бактерії, алергія на їжу. Спочатку стінки товстої кишки просто запалюються і набрякають, що призводить до порушення перистальтики. Коліт відзначається больовим синдромом в животі. Він характерний при всіх формах захворювання, при виразковому коліті біль гострий. Він може супроводжуватися позивами в туалет і відходженням газів. При коліті часто спостерігаються запори або проноси, в будь-якому випадку стілець нерегулярний.

Спастична форма відрізняється утруднення відходу калу, а інфекційна — пінистим стільцем. Запори можуть бути провісниками недуги за довго до його розвитку. При виразковій формі спостерігається ураження печінки і жовчного міхура. В особливо важких випадках робота органу повністю припиняється, що загрожує холециститом. Всі види коліту відрізняються підвищеним газоутворенням і здуття живота. При виразковій або гострій формі в калових масах можуть з’являтися прожилки крові. Загальна слабкість є постійним супутником для пацієнтів із запаленням товстої кишки.

При гострому коліті виникають сильні болі в животі, які провокуються стресом або неправильною їжею. Тяжкість і метеоризм обов’язкові супутники даної форми. При гострому коліті обов’язково з’являється кров або жовч в стільці, а також слиз. Помилкові позиви до спустошення кишки також є яскравим симптомом. Хронічний коліт має більш змащену симптоматику. Він часто виникає при неправильному лікування гострої форми, може давати ускладнення. Інтенсивність болю буде залежати від періоду захворювання, яке ділиться на затишшя і рецидив. При вживанні невідповідної їжі симптоми загострюються, в животі спостерігаються сильні болі.

Здуття живота і метеоризм — найвірніші симптоми при хронічному коліті. Хворий постійно відчуває спрагу, так як вода з товстого кишечника дуже погано всмоктується. Іноді організм може бути повністю зневоднений, що є дуже небезпечним станом. Через неможливість нормально сходити в туалет організм отруюється власними продуктами розпаду. Це проявляється шкірними висипаннями, загальною стомлюваністю і навіть запамороченнями. Виразковий коліт — дуже небезпечний різновид недуги. Жінка постійно відчуває помилкові позиви в туалет. У калових масах спостерігаються вкраплення гною, слизу або крові. Проноси і помилкові позиви нерідко змінюються запорами. При виразковій формі гостро виражена інтоксикація: підвищення температури, блювотні позиви і озноб.