Симптоми, діагностика та лікування виразки шлунка

Патологія слизової шлунка — це виразка, яка на пізніх термінах свого розвитку вражає і підслизовий шар. Трофічні зміни викликає вплив соляної кислоти, пепсину та жовчі. Якщо відбувається прорив м’язового шлункового шару, це призводить до небезпечних наслідків.

9e8d8a7650ae80fc39b2b14abad58961Симптоми виразки шлунка

Порушення процесу травлення, кислувата відрижка, підвищене газоутворення в животі і нудота, а також блювота і печія можуть турбувати пацієнта на ранній стадії розвитку виразки шлунка. Такі ж симптоми виявляються при гастриті з підвищеною кислотністю. Після порушення особливої дієти або прийому напоїв, що містять алкоголь, в стадії загострення виразки пацієнт відчуває пекучий біль, а в калових масах можна помітити кров. Оскільки його систематично нудить і рве, у нього знижується апетит, в результаті чого хворий втрачає вагу.

Діагностика захворювання

Проведене клінічне дослідження крові показує невелике зростання числа червоних кров’яних тілець і прискорення їх осідання. При виразці шлунка, яка кровоточить діагностується лейкоцитоз і анемія, в аналізах калу виявляється кров. Розглянути зміну рельєфу шлункової слизової оболонки дозволяє така процедура, як контрастна рентгенографія. Поставити точний діагноз можна за допомогою ендоскопічного дослідження, яке вважається найбільш надійним методом. Простежити розташування, визначити форму і глибину патології слизової і підслизового шару шлунка, а також взяти матеріал на гістологію і біопсію можна за допомогою ендоскопа.

Звичайно ж, варто на сторінці http://euromed.ua/trends/gastrocentr записатися на прийом гастроентероголога, який неодмінно підкаже, що вам робити при цьому захворюванню.

Методи лікування шлункової виразки

Антибактеріальна терапія призначається пацієнтам з виразкою шлунка, яка викликана бактерією Helicobacter pylori. Іншим хворим в індивідуальному порядку підбирається доза антисекреторних препаратів, а також рекомендується прийом антацидів.

Крім того, пацієнту призначається особлива дієта, також він повинен позбавитися від нездорових звичок. Якщо після проведеного лікування не відбулося рубцювання виразки, необхідно змінити лікувальну тактику, а при необхідності провести операцію.

При безрезультатному консервативному лікуванні, повторних кровотечах і рубцевих зменшенням вихідного отвору проводиться планова операція. При проривній виразці, коли пацієнт відчуває гострий біль в порожнині живота, потрібне термінове хірургічне втручання.

Щоб запобігти появі серйозних наслідків, які може викликати виразка шлунка, необхідно її своєчасно і якісно лікувати.