Сімнадцятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Дитяча шкіра, як і раніше, покрита дрібними волосками і дуже тонка. На цьому тижні починає формуватися тонкий шар підшкірної жирової клітковини коричневого кольору, яка практично непомітна. Це особливий вид жирів є дуже важливим в більш пізніх періодах ліпогенезу та термогенезу. Дитина починає реагувати на подразники ззовні. Вона не чує, але вона відчуває свого роду вібрації.

Без названия (8)Малюк може відреагувати на дуже гучні звуки (пральна машина, пилосос), різкі рухи або зміни температури (наприклад, холодна вода в душі). Малюк вже має 14 — 18 см і важить близько 140 — 180 г.

Продовжує зростати матка, збільшуються груди і в цей період можуть з’явитися розтяжки. Це дуже тонкі білі, червоні або коричневі смуги на шкірі, що виникають через розтягування та недостатню еластичність шкіри. Крім розтяжок може з’явитися свербіж. Якщо це станеться, то потрібно приділити більше уваги догляду за шкірою живота, грудей і зміцнити її. Суть полягає в тому, щоб забезпечити відповідне зволоження шкіри. Це може бути простий або оливковий зволожуючий крем або спеціальні засоби для вагітних жінок, які запобігають розтяжкам і надають еластичність шкіри (засоби містять речовини, такі як еластин, D-пантенол або екстракт морських водоростей).

Цілком можлива поява болю в спині. Причина цього проста: велика кількість гормонів вагітності пом’якшують сполучну тканину і хрящі тазових суглобів і хребта. З цієї ж причини відбувається збільшення поперекового лордозу (деформація хребців), або викривлення хребта в поперековій області.

Біль у спині з’являється в основному в другому і третьому триместрі вагітності. Щоб полегшити біль можна зайнятися плаванням (зокрема, плаванням на спині), гімнастикою для вагітних, також рекомендують носити спеціальну і зручне взуття. Якщо вагітна жінка веде сидячий спосіб життя, то потрібно придбати стілець з хорошою і правильною спинкою підтримування спини.

Серце вагітної жінки як і раніше перекачує велику кількість крові, тому можлива поява втоми, набагато швидше, ніж раніше при виконанні повсякденних обов’язків. Цілком природною є поява або збільшення жирової тканини на тілі — як правило, навколо стегон, сідниць і в поперековій області хребта.

Пам’ятайте, що потреба в калоріях під час вагітності збільшилася лише на 300 ккал в день. Таким чином, зростаючий живіт не привід їсти за двох. Потрібно звернути увагу на вживання в їжу продуктів, багатих залізом, і виключити каву.

Залізо може бути знайдено в шпинаті, бобових, зернових і багатьох інших овочах або фруктах. Для поліпшення всмоктування заліза з рослинних продуктів потрібно їсти їх з цитрусовими і смородиною (вони містять багато вітаміну С, який сприяє всмоктуванню заліза). Однак не варто переходити на вегетаріанську їжу, кількість споживаних жирів, білків та вуглеводів має бути збалансованою. До речі, залізо також міститься у м’ясі і набагато легше засвоюється.

Також можна вживати вітаміни в таблетках чи драже, але такі препарати можуть спровокувати запор.