Сім порад, як подолати безсоння

Повноцінний здоровий сон має велике значення в психічному і фізичному здоров’ї. Найчастіше трапляється так, що людина повертається додому втомлена, робить якісь домашні справи, лягає в ліжко і не може заснути. Як не допустити цього?

2-3-1024x6411. Слід відмовитися від перегляду бойовиків або жахів перед сном. Подібні фільми не сприяють спокійному сну. З цієї причини переглядати їх бажано за дві години до сну, для того, щоб встигнути заспокоїтися і розслабитися.

2. Легка їжа. Досить важка їжа перед сном сприяє збільшенню активності шлунково-кишкового тракту і перешкоджає розслабленню і відповідно засипанню. Віддавати перевагу слід легкій їжі, проте і на голодний шлунок лягати в ліжко не варто.

3. Планування свого дня. Для того, щоб постійно не прокручувати в голові майбутні справи, потрібно ретельно розпланувати майбутній день і зробити це слід як мінімум за годину до сну. Попередньо записані ідеї і різні дані перестають відвідувати голову і відповідно не перешкоджають здоровому сну.

4. Прогулянки перед сном. Добре заспокоює монотонна діяльність.

5. Розслаблення. Досить важливо розслабитися як в психологічному, так і в фізичному планах. Спокійна, легка музика. Звук живої природи. Споглядання поточної води або палаючого вогню. Це все допомагає домогтися розслабитися.

6. Ритуал. Ритуал може виявитися дуже дієвим, і він завершиться сном. Це цілком може бути проста медитація. Чашка чаю. Не особливо важливо, що це буде, головне щоб ви робили це з великим задоволенням і знали, що за цим піде приємний сон.

7. Розмови з близькими людьми. Тепла розмова, метушня з домашнім вихованцем, читання книги малюкові, все це є відмінним способом завершити свій день. Головне, потрібно заспокоїти свій блукаючий розум і постарайтеся розслабити втомлене тіло. Варіантів цього може бути багато.