Сім порад для того, щоб змусити дитину слухатися

У сучасному суспільстві виникає потреба підходити до питання виховання дітей по-іншому, ніж за часів наших бабусь і дідусів. Принцип «трава росте, і діти виростуть» не прийнятний з тієї причини, що якщо непосиду не виховувати взагалі, то з часом він може перетворитися в примхливого і розпещеного малюка. Ремінь в руки теж не візьмеш, адже фізичні покарання неприпустимі. Як же змусити дитину слухатися, не зашкодивши при цьому ні своїй, ні її нервовій системі? Пропонуємо скористатися нашими рекомендаціями.
neposlushanie-devochki

Сім порад для того, щоб змусити дитину слухатися:

 
1. Звертаючись до своєї дитини з проханням, не навантажуйте її незрозумілою і непідйомною для неї роботою. Будьте послідовні. Наприклад, якщо вам необхідно, щоб малюк прибрався у себе в кімнаті, після того, як він робив кораблик своїми руками, для початку попросіть його застелити ліжко. Після того, як він впорається з цим невеликим завданням, можна приступати до наступного. Наприклад, прибрати іграшки, стерти з меблів пил або полити квіти.

2. Виявивши трішечки фантазії, побутову рутинну роботу можна перетворити в гру або навіть в змагання. Проявіть кмітливість і побачите, з яким неймовірним ентузіазмом ваш малюк перемиває цілу гору посуду. Або з яким задоволенням робить іграшку з фетру для своєї однокласниці на свято.

3. Говорячи про погану поведінку дитини, загострюйте увагу на своїх почуттях. Наприклад, замість: «Який же ти неслухняний», скажіть: «Як же мені з тобою складно» або «Твоя така поведінка мене сильно засмучує».

4. У спілкуванні з малюком робіть акцент на позитивних речах. Наприклад, замість: «Перестань приставати до дорослих», скажіть «Я хочу, щоб ти поважав старших».

5. Частіше хваліть свого малюка за його досягнення, хорошу поведінку. Стимулюйте і заохочуйте його бажання допомогти по дому, на совість зроблене домашнє завдання та інше. Нехай навіть ви будете бачити, що у малюка поки не дуже добре виходить, похвалити його варто вже за те, що він виявив бажання.

6. Частіше висловлюйте свою любов до малюка. Причому в будь-якому віці. Неважливо, скільки вашій дитині років — три чи п’ятнадцять. Пам’ятайте, що діти так само, як і дорослі, мають потребу в любові і повазі.

7. Будьте прикладом для своєї дитини. Пам’ятайте, що базові основи виховання дитина отримує саме в сім’ї.

Наостанок хотілося б зазначити, що якщо ви бажаєте змусити дитину слухатися, доведеться навчитися розмовляти з нею, домовлятися, а також розуміти її потреби. Не забувайте, що абсолютно слухняних дітей не буває. По крайній мірі, це не норма. Для батьків же важливо зрозуміти, що стоїть за дитячим непослухом. А для цього з дитиною необхідно знаходити контакт, розмовляти.