Силові тренування з користю

Силові тренування здатні принести величезну користь людині. Вони позитивно позначаються як на чоловіках, так і на жінках. Дозволяють як нарощувати величезні м’язи, так і просто залишатися у формі. Фізичні вправи впливають і на емоційний стан — регулярні заняття покращують настрій і допомагають при депресії. Нижче будуть приведені поради, як тренуватися з максимальною користю для організму і уникнути можливих негативних наслідків.

Beautiful fitness woman lifting barbell. Sporty woman lifting weights. Fit girl exercising building muscles. Fitness and bodybuilding. side view

Beautiful fitness woman lifting barbell. Sporty woman lifting weights. Fit girl exercising building muscles. Fitness and bodybuilding. side view

Не займайтеся собі на шкоду

При наявності проблем зі здоров’ям, особливо з серцево-судинною системою, фізичні вправи протипоказані. Заняття спортом навантажують організм. І, якщо він не в змозі безболісно переносити навантаження, то всі переваги тренувань зникнуть, навантаження зашкодять організму людини.

Дітям і підліткам також варто уважно підходити до силових навантажень. До 16-ти років виконувати вправи рекомендується тільки з власною вагою. Підліткам не рекомендується працювати з великою вагою.

Дорослій людині, яка не має проблем зі здоров’ям, слід тренуватися адекватно, не займатися регулярно на знос. І робити розминку перед кожним тренуванням.

Займайтеся на тренажерах

Обладнання для тренувань повинно бути якісним. Займаючись саме в тренажерному залі, ви:

 

  • знижуєте ризик отримати травму під час заняття;
  • отримуєте можливість проконсультуватися з тренером;
  • набуваєте круг людей, що займаються з вами і близьких вам по духу.

Складіть програму тренувань

Якщо ваша мета — тривалі і регулярні заняття, вам необхідно скласти програму тренувань. Ідеальний графік занять передбачає 2-4 тренування в тиждень. Робиться це з метою не перевантажувати м’язи, давати їм час на відновлення.

Також рекомендується не опрацьовувати всі м’язи тіла кожного разу, а працювати по одній-двом групам м’язів, чергуючи їх кожне тренування. Це підвищує ефективність навантажень.

Не намагайтеся отримати все і відразу

Тренуючись, не прагніть відразу підняти найважчу штангу і не засмучуйтеся, якщо щось не виходить. На перших порах результат не буде помітний, просто продовжуйте займатися. Важливим є правильне ставлення до занять, розуміння того, що зміни і досягнення — тривалий і трудомісткий процес.

Поставте собі мету

Силові тренування — процес, приємний сам по собі. Тренуватися можна просто заради тренувань. Однак, ваші продуктивність і мотивація виростуть, якщо ви поставите собі точну мету: до чого ви хочете прийти, чого досягти. Правильна і точно задана мета покращує результативність.