Сильний запор під час вагітності

Запори під час вагітності — не новина. Але іноді запори набувають, можна сказати, хронічного характеру, і мучать жінку протягом довгого часу. Що ж розуміють під запором? Це рідкісне спорожнення кишечника, сухий або твердий стілець під час спорожнення.

ConstipationТільки перший триместр, а у вас запор. На самому початку виношування сильний запор може спровокувати зміну гормонального фону жінки. Вам слід подбати про запобігання виникненню сильних запорів, якщо ви зіткнулися з токсикозом на ранніх термінах.

Ви в середині шляху і знову мучитеся сильними запорами? Фахівці пов’язують це не тільки з гормонами, але і зі збільшенням матки, яка тисне на товсту кишку.

Ви в кінці шляху і запори для вас набули болісний характер? Ваша дитина росте, росте і тиск на кишечник, кишечнику стає складно працювати. Особливо складно може стати на 37-40 тижні терміну очікування.

Чим небезпечні запори під час вагітності?

Ви задаєте собі питання, чи небезпечний сильний запор? На жаль, такий стан небезпечний в будь-якому періоді вагітності:

 

  • Порушується мікрофлора і розмножуються патогенні мікроби, в зв’язку, з чим можуть інфікуватися сечовивідні шляхи.
  • Запор може стати причиною виникнення геморою і початку пов’язаного з гемороєм запального процесу.
  • Виникає ризик післяпологових ускладнень.
  • Запор, а вірніше потуги, спрямовані на спорожнення кишечника здатні викликати передчасні пологи або спровокувати викидень, в залежності від терміну виникнення даної проблеми.

Як допомогти кишечнику?

Перегляд меню, нормалізація споживаного рівня рідини, збільшення рухової активності допоможуть вам виключити сильний запор.

В меню постарайтеся включити якомога багато овочів і фруктів. Загальновідомим фактом є те, що збільшення обсягу клітковини і вітаміну С покращує роботу кишечника. Додайте в раціон цільнозернові каші, висівки. Щоденне вживання декількох ложок висівок допомагає в більшості випадків вирішити проблему запорів. Лікарі часто самі рекомендують щоденне вживання до їжі відвару чорносливу, запареної кураги або одноденного кефіру.

Вживайте більше рідини, яка не зможе зашкодити ні вам, ні дитині.

Якщо відсутні протипоказання, збільште також рухову активність. Здійснюйте неспішні піші прогулянки, запишіться у фітнес-клуб на заняття для вагітних.

Пам’ятайте, застосування будь-яких, навіть самих безпечних на ваш погляд прийомів, може загрожувати неприємностями в стані вагітності, тому завжди слід консультуватися з лікарем перед початком будь-яких дій.

Дотримуйтесь нехитрих правил профілактики, і сильний запор залишиться для вас просто неприємним спогадом.