Швидке та безболісне лікування карієсу

Завдяки численним рекламним прийомам, деякі стоматологічні захворювання вважаються людьми незначними, наприклад, мова тут може йти про карієс. Непрофесіоналам здається, що від подібної напасті допоможе розчин для полоскання порожнини рота, зубна щітка або жувальна гумка. З одного боку, ці засоби можуть незначною мірою знизити ризик виникнення карієсу, але, з іншого боку, помітною цілющою силою вони не володіють. Тут діє просте правило, застосовне до всіх розділів медицини. Чим раніше виявлено захворювання, тим простіше його перемогти.

karies_zubov-1300

 

Етимологія карієсу
Сьогодні під цим поняттям лікарі передбачають часткове або повне руйнування структури емалі зуба. Як правило, воно може мати різну глибину. Якщо мова йде про початкові стадії цього захворювання, то пацієнт може навіть не помітити його проявів і стоматология на цьому етапі важко справляється. У більш запущених випадках може йти мова про хронічні болі, що з’являються при впливі надмірно холодного або гарячого на зуб.

Весь процес, пов’язаний з початком гниття, завжди пов’язаний з активним зменшенням загальної кількості мінеральних речовин, що входять до складу зубної емалі. Основним каталізатором цього процесу можуть виступати різні мікроби. Їх поява може сприяти порушенню гігієни ротової порожнини. Саме тому стоматологи закликають людей ретельно чистити свої зуби. Досвід показує, що дотримання основних правил гігієни і регулярні профілактичні візити здатні здійснити надійний захист на шляху карієсу.

Захворювання має кілька стадій.
Якщо подібної напасті уникнути вам все-таки не вдалося, то при перших проявах основних симптомів необхідно негайно записатися на прийом до лікаря.

 

Сучасна медицина виділяє наступні стадії розвитку карієсу:

 

 

  • Поверхневий – емаль зуба покривається невеликими чорними крапками. Дефекти носять неглибокий характер.
  • Середній – сполучна емаль пошкоджується, а також починається корозія зуба. На цьому етапі болі носять постійний характер.
  • Глибокий – процес руйнування емалі зайшов дуже глибоко. Люди відчувають больові відчуття при жуванні.

Незалежно від стадії недуги, лікування карієсу необхідно починати максимально швидко. Ключове правило тут одне. Якщо ви відчуваєте біль при жуванні або вживанні холодних або гарячих рідин, це свідчить про порушення цілісності емалі або про набагато більш серйозні проблеми.

Основні методики лікування

Сучасна медицина розробила необхідний арсенал засобів, що дозволяє оперативно впоратися з карієсом на будь-якій стадії. При цьому необхідно розуміти, що при запущеній формі захворювання лікарю необхідно буде витратити більше часу. Процес лікування починається з проведення знеболювання і огляду. Після того як стоматолог визначить обсяг робіт, він приступить до безпосереднього лікування.

Як правило, фахівцеві потрібно видалити всі уражені тканини, використовуючи для цього бор. Після цього здійснюється дезінфекція ураженого місця з використанням спеціального розчину. Завершує процес лікування встановлення пломби, стійкої до термічних і механічних впливів. Процес застигання пломби дуже швидкий, адже для цього використовується ультрафіолетове випромінювання.

При необхідності стоматолог проведе відновлення естетичних якостей зуба з використанням сучасних і безпечних матеріалів. На всі надані послуги надається гарантія.