Шумить у вухах: як лікувати тиннитус?

Шум у вухах часто називають тиннитус, який є сприйняттям звуків без якого-небудь подразника ззовні. Таке явище не є хворобою, проте говорить про те, що зі здоров’ям не все гаразд. Шум може мати форму як постійну, так і періодичну. Подібний подразник буде повністю міняти все життя, так як ви не зможете спокійно працювати або ж спати.

 
6808e4f5de49a3827071a6b0c694a4c0Причини

 
Причин може бути безліч, від усіляких захворювань інфекційного характеру до прийому лікарських засобів токсичного типу. До подібної патології може легко призвести атеросклероз судин мозку, хвороби невралгії і гіпертонія.

Слід зазначити, що найчастіше шум провокується за рахунок дуже гучних звуків. Якщо ж барабанна перетинка пошкоджена, то дане явище починає носити постійний характер.

 
Симптоми

 
Шум може виникати як в одному вусі, так і в обох відразу, а часом і в центрі голови на систематичній або ж постійній основі.

 
Дуже рідко зустрічається такий вид шуму, як об’єктивний. Він чутний не тільки вам, але і лікарю під час обстеження. Суб’єктивний ж чути суто пацієнту.

Вічний шум може зустрітися після того, як людина перенесла операцію на нерві черепа, який відповідає за сприйняття слуху. Систематична закладеність, а також шум можуть виникнути і в період процесу запалення.

Дуже часто при даному явищі може почати боліти голова, частково зникає слух, порушується сон, з’являється нудота і виділення з вушних раковин. Між собою пов’язані і шум, і запаморочення.

Для того, щоб продіагностувати шум і всі захворювання, які можуть бути разом з ним, застосовуються як лабораторні, так і інструментальні методи.

 

 

Лікування

 
Основне, що потрібно зробити при лікуванні шуму, видалити причину його появи. Приміром, слід прибрати пробку з сірки або скасувати медикаментозну терапію.

При лікуванні застосовується терапія за допомогою лікарських препаратів, однак тільки їх деколи недостатньо і вдаються до допомоги лазера, електрофорезу, рефлексотерапії. Якщо ж відбулися колосальні зміни, слід проводити слухопротезування.

Звичайно ж, тільки фахівець вам зможе підказати, яким чином позбавитись від шуму у вухах. Всіх призначень лікаря слід дотримуватися, а також можна додавати безпечні методи домашнього типу, вдаючись до найпопулярніших народних засобів для боротьби з даною проблемою.