Штучне вигодовування: основні правила

Якщо у жінки відсутнє молоко, то вона ні в якому разі не повинна себе винити, адже такі випадки вже не рідкість, за що можна сказати «спасибі» несприятливій екологічній обстановці. Якщо немає молока, то при наявності можливості, слід скористатися «донорським продуктом», що особливо рекомендується дітям, які не досягли тримісячного віку. Хоча, це не найкращий варіант, причому відразу з кількох причин. Тому годування малюка якісною сумішшю — це більш правильне рішення. На цей рахунок існує своя інструкція, і мамам рекомендується вибирати адаптовані суміші, тобто, близькі за хімічним складом з материнським молоком.

iskusstvennoe-vskarmlivanie-rebenkaПравила, які обов’язкові для виконання:

 

  • При приготуванні суміші, необхідно дотримуватися чистоти. Суміш набирається чистою ложечкою, а для її розведення використовується тепла кип’ячена вода. На запас нічого готувати не можна.
  • У дитини на штучному годуванні їжа в шлунку затримується на більш тривалий час. Але якщо раптом дитина всіма силами намагається показати, що вона голодна, слід змінити режим харчування.
  • Приготовлена суміш не повинна бути ні холодною, ні гарячою. Оптимальна температура становить 38 градусів.
  • Особливу увагу слід приділити пляшечці для годування. Рідина з неї не повинна текти рікою, а «капати краплями». Крім того, пляшечку слід навчитися тримати правильно: горлечко не повинно бути напівпорожнім, воно обов’язково повинно бути заповнене рідиною, інакше дитина наковтається повітря і у неї з’явиться відрижка.
  • Сплячу дитину не годують.
  • Годування слід здійснювати приблизно 7 разів на добу, з інтервалом в 3 години. У нічний час, цей інтервал збільшується.
  • Прикорм в раціон дітей, які знаходяться на штучному годуванні потрібно вводити на кілька тижнів раніше, тому що їх організм більш адаптований до «не материнської» їжі.

На що звернути увагу?

Та хоча б на те, що дитина на штучному годуванні найбільше схильна до порушення обміну речовин і ожиріння, а це означає, що будь-які перегодовування для неї потенційно небезпечні. Також слід знати, що такі діти потребують додаткової рідини, тобто, їх потрібно додатково поїти водою. Додаткова рідина, яка регулярно надходить в дитячий організм, позбавить від проблем з кишечником, наприклад, від запорів, до того ж, при достатній кількості рідини суміш засвоюється набагато краще. До речі, діти, які харчуються сумішами з моменту народження, засвоюють їх набагато краще, ніж ті, які почали їх їсти набагато пізніше.