Штори, гардини чи портьєри: в чому різниця?

Розбираємо терміни, які потрібно знати, щоб вибрати відповідний декор для ваших вікон.
fullsize (2) (1)

Вибираючи штори, більшість з нас не розуміє, що саме хочеться бачити на вікнах і що взагалі шукати: фіранки, гардини чи портьєри? Гардиною і зовсім часто називають карниз, хоча це абсолютно різні речі. У цій статті ми розберемося в різних видах віконного декору. До речі, купить гардины можна за даним посиланням.

Штори

Називаючи відрізи тканини, що прикрашають вікно, «шторами», ви не помилитеся: це узагальнююча назва, яка включає в себе всі типи віконного декору. Рулонні і римські штори все одно відносяться до цього поняття, не дивлячись на те, що опускаються на вікно, а не рухаються по карнизу.

Гардини

Гардини — різновид штор з м’якого нещільного, часто навіть напівпрозорого або прозорого матеріалу (вуаль, тюль, органза, сітка). Гардини можуть закривати вікно частково або повністю і складатися з одного полотна або декількох. У разі, якщо полотно одне, воно може бути накинуто на карниз і закривати частину вікна.

Два полотна (або більше) будуть зрушуватися, якщо вікно потрібно закрити, і розсуватися, якщо його потрібно відкрити погляду. Для цього гардинам потрібні спеціальні кріплення.

Гардини ніколи не будуть повністю блокувати світло. Наприклад, звичний нам тюль, один з видів гардин, виконує декоративну функцію, лише трохи розсіюючи світло.

Портьєра

Спочатку портьєрами називали штори, які завішували дверний отвір, але зараз цей термін частіше використовують для віконних штор з щільної непрозорої тканини або тканини з підкладкою. Портьєри виглядають переконливо і об’ємно і можуть повністю блокувати світло з вікна. Тут важлива саме щільність, а не вага: портьєри бувають як з важких тканин (оксамит, гобелен, жаккард), так і з легких (бавовна, льон, віскоза, натуральний шовк).

Дві вертикальні портьєри часто поєднують з ламбрекеном — так називається горизонтальний декоративний елемент для верху вікна. Саме портьєри прийнято поєднувати з іншими текстильними елементами кімнати, роблячи з тієї ж тканини покривала і чохли на подушки.

Фіранка

З цим словом зазвичай виникає найбільша плутанина серед усіх термінів. Хтось вважає фіранки синонімом розсувних штор, що цілком можливо.

Найчастіше слово вживається, коли хочуть позначити:

 

  • Короткі гардини довжиною максимум до підвіконня.
  • Кухонні штори.
  • Дуже прості штори з нещільної недорогої тканини, сільські шторки.
  • Штори або висячі конструкції, якими відгороджуються зони в приміщенні

Поєднання штор

При комплексному оформленні вікон портьєри часто використовуються разом з гардинами, складаючи багатошарову композицію. Замість гардин можуть бути римські або рулонні штори.

Гардини можуть використовуватися і без портьєр, прикрашаючи вікно одноосібно або в поєднанні з римськими або рулонними шторами.