Шостий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На шостому тижні ембріон стає особливо вразливий до зовнішніх факторів навколишнього середовища. Серце немовляти ще повністю не сформувалося і не більше макового зернятка, але вже починає битися. З сьогоднішнього дня і до народження серце дитини буде здійснювати близько 150 ударів в хвилину, а це в два рази частіше, ніж серце дорослої людини. Кров циркулює по всьому організму.

plod-6-nedelyaПоступово продовжують формуватися внутрішні органи малюка. Формується гіпофіз та інші частини мозку, кістки та м’язи. У малюка вже є голова, тіло і чотири маленьких утворення, які згодом перетворяться на ручки і ніжки. На цьому тижні формується ротик і щелепи. Шкіра дитини являє собою дуже тонкий напівпрозорий шар клітин, через які проникають всі поживні речовини. Важко повірити, але дитина дійсно так добре розвинена, хоча і має всього 6 мм в довжину і важить менше одного грама.

Відсутність менструації є реальним показником того, що наступила вагітність, і вже минуло близько двох тижнів після зачаття. Але крім вагітності це може бути симптомом деяких захворювань і відхилень, а також позаматковою вагітністю, тому так важливо зробити тест на визначення вагітності та пройти огляд у гінеколога. Гінеколог порахує передбачувану дату пологів, проведе ряд досліджень, визначить розмір та положення матки, і таким чином підтвердить гестаційний вік. Також лікар призначить основні лабораторні аналізи. А в разі необхідності вітаміни та інші препарати.

В період перших 5 — 6 тижнів цілком можливо поява горезвісного токсикозу вагітних. Це пояснюється підвищеним вмістом прогестерону, який гальмує травлення. Ранкове нездужання, яке, на жаль, може тривати весь день, нудота супроводжується блюванням, непереносимість запахів і смаків. Щоб звести до мінімуму страждання потрібно їсти часто, але невеликими порціями. Уникати вогнищ неприємних або дратівливих запахів, а так само не треба нервувати і надмірно хвилюватися через це, нудота і блювота, як правило, швидко проходять. Нерідко токсикоз вагітних призводить до незначної втрати ваги.

Деякі жінки навпаки відчувають постійне відчуття голоду і їдять багато. Тому протягом цих шести тижнів може з’явитися невелике збільшення ваги. Груди стають значно більшими. Деякі вагітні жінки можуть страждати від печії і запору.

Однак, крім негативного впливу на самопочуття жінки, підвищена кількість прогестерону приносить багато користі. Цей гормон відповідає за захист від інфекцій і будівництво кровоносних судин в слизовій оболонці стінки матки.

На цьому терміні вагітності за допомогою УЗД можна чітко побачити яйцеклітину, яка становить 10 — 15 мм в діаметрі. Також узист виразно бачить серцебиття і відсутність (або наявність) деяких патологій.