Шкода голодування

Не секрет, що глюкоза — це пальне для нашого організму. Коли ми зменшуємо споживання калорій, організм починає витягувати їх з резервів. Такі запаси можна виявити в печінці у вигляді глікогену. У вигляді резервів організм робить запаси з вуглеводів.

golodanie-2Глікоген знаходиться у воді, яка знаходиться в організмі людини. Для активації необхідної енергії організм користується двома компонентами. Саме тому ми радіємо першим втраченим кілограмам при голодуванні, які наяву лише втрачена рідина. Шкода голодування криється у втраті рідини. Таким чином, за два дні можна втратити близько чотирьох кілограмів. Уникайте таких дієт, в них криється небезпека для вашого організму.

Шкода голодування криється у швидкому наборі ваги після повернення до нормального харчування. Але і це не найстрашніше. Втрачена рідина призводить до зневоднення і втрати електролітів. При цьому відбувається втрата мінеральних речовин, які необхідні для належного функціонування нервових закінчень, м’язів, для регулювання водного балансу і безлічі фізіологічних функцій.

Насправді скорочення калорій і голодування не сприяють втраті ваги, а тільки гальмують процес. Резерву глікогену в печінці вистачить на добу. Якщо голодування триває, то організм починає черпати енергію з м’язів. При голодуванні втрата ваги — це просто зменшення м’язової маси і втрата рідини. При цьому проблема, а саме жир — залишається на своїх місцях!

Для того щоб позбутися від зайвої ваги, слід набирати м’язову масу. За допомогою збільшення м’язової маси збільшуються обмінні процеси. Втрата м’язової маси призводить до уповільнення обмінних процесів і організму необхідно менше калорій для забезпечення організму енергією. При цьому сповільнюється втрата ваги.

Голодування, яке триває більше трьох днів, здатне зруйнувати м’язову тканину і сповільнити втрату ваги. Такий процес відбувається і при пропуску прийому їжі. Прийом їжі прискорює обмін речовин, який викликаний енергією необхідною для засвоєння і переварювання їжі.

Після припинення голодування і перехід на нормальний режим харчування, ви різко починаєте набирати вагу. Але відбувається це за рахунок жиру. А так як обмін речовин у вас уповільнений, то ви ризикуєте стати ще повнішою, ніж до дієти. Набирати вагу ви будете до тих пір, поки за допомогою фізичних навантажень не почнете відновлювати м’язову масу.