Шкіперська борода — відрощуємо самі

З давніх-давен борода мала мало не містичне значення для мореплавців. Її пестили й плекали, і ніхто і не думав підстригати або зголювати її. Як стверджують історики, шкіперська борода з’явилася завдяки новому статуту ВМС Англії. Високе начальство вирішило що вуса і верхня частина бороди будуть заглушати команди, тому офіцерському складу було наказано збривати верхню частину бороди і вуса.

Як виглядає шкіперська борода?

Шкіперська борода — це борода, що має округлу форму і обрамляє лінію вилиць, щоки при цьому поголені. Носиться вона як з вусами, так і без оних. Довжина такої бороди може варіювати від 5-6 мм до декількох сантиметрів. Підійде такий тип бороди чоловікам з круглим, трикутним і трапецієподібним обличчям.

Як відростити шкіперську бороду?

chin-curtain-beard-style

Перший етап — це відрощування вихідного матеріалу — повноцінної бороди. На це вам знадобиться півтора-два місяці. Якщо борода вперто не хоче рости або ростете повільно, то скористайтеся народними засобами або аптечними препаратами для посилення росту волосся. Коли матеріалу буде достатньо, приступайте до формування бороди:

• Спочатку підстрижіть бороду до п’яти міліметрів, якщо ви хочете коротку борідку, якщо ж ви хочете довгу, залиште пару сантиметрів.
• Почніть з допомогою тримера формувати контур бороди, намагаючись дотримуватися природного контуру вашого обличчя.
• Збривайте рослинність зі щік невеликими ділянками по черзі — спочатку з одного боку, потім з іншого.
• Якщо ви хочете носити борідку з вусами, підстрижіть і надайте форму вусам.
• Зголіть волосся під нижньою губою.
• Зголіть зайву рослинність під підборіддям і на шиї.
• Якщо ви хочете коротку борідку, підстрижіть бороду тримером без насадок.
• Для формування більш довгої бороди використовуйте насадку відповідного розміру.

Як доглядати за шкіперською бородою?

Крім щоденного миття бороди з шампунем, вам знадобиться періодично коригувати форму бороди і, звичайно ж, голити обличчя в місцях де рослинність не передбачена. Використовуйте для стрижки бороди тільки професійні інструменти, такі як тример, машинка для стрижки або перукарські ножиці.

Ми пропонуємо вам подивитися відео про те, як підстригти свою бороду в стилі шкіперська борода.