Шкідливий вплив алкоголю на організм людини

Алкогольні напої є одним з найбільш продаваних товарів у світі, при цьому мало хто з покупців замислюється про наслідки вживання даного продукту. Дивно, але навіть алкоголь з низьким вмістом спирту здійснює негативний вплив практично на всі системи організму будь-якої людини. 

26054144.905740.1971На що впливає вживання алкоголю?

Печінка є найбільш беззахисним органом, тому що вона просто непризначена переробляти такі речовини. Етиловий спирт, який є справжнім токсином для органів, зазнає ряд змін і в результаті такої переробки виділяється ацетальдегід. Він призводить до повного відмирання клітин печінки, на місце яких приходять жирові тканини. При регулярному і неконтрольованому вживанні алкоголю може виникнути цироз, що призводить до летального результату.

Важко страждає підшлункова залоза і шлунок. Під впливом алкоголю руйнуються клітини внутрішньої поверхні, з’являються виразки і опіки, відбувається атрофія залоз, клітини перестають виконувати необхідні функції і просто відмирають. Все це проявляється болями в шлунку, цукровим діабетом, панкреатитом і підвищеним ризиком виникнення раку підшлункової залози і шлунка.

Серце і кровоносна система не залишаються осторонь. Еритроцити руйнуються і не можуть в повній мірі виконувати свої функції, в результаті чого стає можливим поява ішемічної хвороби, атеросклерозу, аритмії, діабету.

Якщо говорити про нервову систему і мозку, то і тут відбуваються незворотні процеси, наслідками яких є погіршення пам’яті і розумових процесів. Потрібно розуміти, що 1 стакан алкоголю вбиває відразу від 1000 до 2000 клітин, при цьому страждає і кора головного мозку.

Вплив алкоголю в залежності від доз, статі і віку

Згідно з даними ВООЗ не існує безпечних доз алкоголю незалежно від його типу. Особливо серйозний вплив спиртовмісні напої здійснюють на незміцнілий організм підлітків і жінок. У представниць прекрасної статі страждають, в першу чергу, репродуктивна і нервова системи.

Перш ніж зробити вибір в сторону алкогольних напоїв варто оцінити ризики і ознайомитися з наслідками.